Szymon Hołownia w Żywcu

i

Autor: Katarzyna Graboń

Lider stowarzyszenia Polska 2050 – Szymon Hołownia odwiedził dziś Żywiec. Koniec kilkudniowej wizyty w regionie ma oznaczać początek funkcjonowania Polski 2050 w samorządzie

2021-06-11 22:26

Trzech radnych powiatowych zdecydowało się na utworzenie klubu Polska 2050

Budowa struktur na szczeblu powiatowym ma być odpowiedzią na realne problemy lokalnej społeczności - mówił w Żywcu Hołownia. - Nie zależy nam na tym, by stworzyć partię, która zagarnianie wszystkich polskich samorządowców, bo oni w 90 procentach są bezpartyjni i nie mają najmniejszego zamiaru wchodzić do jakiejkolwiek partii - wyjaśniał na spotkaniu z dziennikarzami. - Cieszymy się, że mamy „ na pokładzie” samorządowców, bo mamy nadzieję, że będą oni ambasadorami idei samorządności i problemów z jakimi borykają się dziś samorządy - kiedy władza odbiera im kompetencje i pieniądze - zaznaczał Hołownia.

Podczas spotkania zaprezentowani zostali także powiatowi radni, którzy zdecydowali się na założenie klubu radnych Polska 2050. Ta trójka to Franciszek Dybek, Grzegorz Rybarski i Jacek Jarco. - Niebawem złożymy na ręce przewodniczącego rady niezbędne dokumenty - mówi Jacek Jarco.

To poparcie ogólnopolskiej formacji będzie nam pomagało promować i podejmować nasze działania. To nie znaczy, że to poparcie przełoży się na jakieś kłótnie w radzie – tu deklarujemy pełną współpracę z zarządem. Chcemy jednak, by nasz głos wybrzmiewał nie tylko jako radnych powiatowych, ale jako głos konkretnego stowarzyszenia, jakim jest Polska 2050 - wyjaśniał Jacek Jarco.

Spotkanie w Żywcu było finałem kilkudniowej trasy Szymona Hołowni, podczas której odwiedził między innymi Cieszyn, Wisłę oraz Czechowice-Dziedzice.

Lider Polski 2050 w Żywcu
EURO2020