Kino również pod gwiazdami

i

Autor: FB Kino Janosik

Kultura dostępna będzie wcześniej. Od 21-go maja kina, teatry czy filharmonie znowu otwarte

2021-05-13 22:10

Choć to dobra wiadomość - to równocześnie spory problem choćby dla kin, którym trudno zaplanować repertuar z tygodnia na tydzień - mówi dyrektorka żywieckiego kina Janosik - Magdalena Kidoń-Staszek

- Wykonujemy trochę syzyfową pracę... co zaplanujemy - musimy wyrzucać do kosza. Bardzo trudno się w taki sposób pracuje, bardzo trudno odnaleźć się w tym chaosie... Ale oczywiście gramy na dużym ekranie - przyznaje z uśmiechem.

W kinach - niezmiennie - na razie połowa widzów, reżim sanitarny czyli dystans, dezynfekcja rąk i maseczki. Widzowie nadal nie mogą też spożywać napojów lub posiłków na sali. Mimo wcześniejszego otwarcia - Janosik nie rezygnuje z zaplanowanych już projekcji w plenerze. Pierwsza już w najbliższą sobotę, kolejna - 22-go maja. Ale na tym nie koniec planowanych atrakcji - właśnie wtedy w parku odbędzie się nie tylko projekcja filmowa.- Spotykamy się w parku Habsburgów, naprzeciwko Muzeum Miejskiego, gdzie właśnie w kolejny weekend zorganizowana zostanie kolejna XI edycja Nocy w Muzeum - zapowiada nasza rozmówczyni i podpowiada, by nie zapomnieć o ciepłej herbacie i własnych leżakach.

W zamku zorganizowane będzie wówczas otwarcie wystawy „Dla Ojczyzny Ratowania”, obejrzeć będzie można także wystawę malarstwa Macieja Żukowskiego.

Pierwotnie planowano umożliwienie ponownego działania kin, innych instytucji kultury a także obiektów sportowych dopiero od kolejnej soboty czyli 29-go maja.

Żywieckie kino będzie grać wcześniej!
Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu