Finał Bitwy smaków na żywieckim zamku

i

Autor: Agata Chmielowska

Kucharze contra Koła Gospodyń Wiejskich z Żywiecczyzny w bitwie na chochle i patelnie. Finał Bitwy smaków na Żywieckim Zamku.

2020-09-24 13:00

Ostatni odcinek pierwszej edycji Bitwy smaków na Żywiecczyźnie odbył się na zamku Habsburgów. Tutaj po raz kolejny spotkały się panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Lipowej, Czernichowa, Radziechów -Wieprza i Zwardonia z topowymi kucharzami ,Zbigniewem Haręźlakiem znanym z programu 8 Smaków Europy oraz Sebastianem "Szromu" Schromem uczestnikiem Hell's Kitchen, by ponownie zmierzyć się w rywalizacji kulinarnej.

- Chcieliśmy stworzyć kulinarne reality show. Postanowiliśmy sprowadzić  kucharzy znanych z telewizji, którzy rywalizowali z paniami z Kół Gospodyń Wiejskich z Żywiecczyzny-mówią członkowie Stowarzyszenia Aktywnych Polaków z Bielska Białej, inicjatorzy wydarzenia.

-W pierwotnej wersji to miała być dwudniowa impreza plenerowa w Leśnej, ale ze względu na pandemię musieliśmy zmienić scenariusz. Stąd pomysł kręcenia kolejnych odcinków w gminach na Żywiecczyźnie-mówi Bogusław Biernat sołtys wsi Leśna, pomysłodawca projektu.

- Przy okazji zmagań kulinarnych, w każdej z gmin gdzie kręcony był odcinek Bitwy, odwiedzaliśmy miejsca atrakcyjne turystycznie. Byliśmy na górze Żar w Gminie Czernichów, pokazaliśmy Golgotę na Matysce w Radziechowach-Wieprzu,  spacerowaliśmy w Dolinie Zimnika w Lipowej i  podziwialiśmy górskie widoki w Zwardoniu-mówi Izabela Pyclik współautorka projektu Bitwa Samków.

Ostatni odcinek "Bitwy smaków" odbył się na zamku Habsburgów w Żywcu. W jury konkursu kulinarnego zasiadali między innymi: Bogusław Biernat - sołtys wsi Leśna, Dorota Kwaśny-Lejawa - trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w narciarstwie, Roksana Pietraszko - Queen of Poland 2019 oraz bliźniaczki z programu Googlebox-przed telewizorem, które w Żywiecczyźnie się po prostu zakochały. Specjanie dla mieszkańców Żywiecczyzny wykonały piosenkę - posłuchacie jej poniżej.

Program Bitwa Smaków - Tradycja kontra Nowoczesność zrealizowano dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycja. Kolejne odcinki programu możecie oglądać na http://www.regionalna.tv i na kanale Youtube.

posłuchaj: bliźniaczki z programu Googlebox- przed telewizorem śpiewają dla mieszkańców Żywiecczyny
Finałowy odcinek "Bitwy smaków" na żywieckim Zamku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE