Spotkanie z pisarką

i

Autor: Biblioteka Lipowa

Krystyna Mirek na Dzień Pisarza w Lipowej. Spotkanie z pisarką odbędzie się w sieci

2021-03-01 17:15

W środę, 3 marca, o godz. 18.00 na profilu facebookowym Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, dokładnie w Dzień Pisarzy i Pisarek, odbędzie się bezpłatne spotkanie autorskie online z pisarką, Krystyną Mirek.

Jest ona autorką powieści obyczajowych, z wykształcenia polonistką. Na swoim koncie ma ponad dwadzieścia powieści m.in. takie tytuły jak: „Szczęśliwy dom”, „Gdzie jest happy end?”, „Nowy podarunek”, jak "Większy kawałek nieba", "Droga do marzeń".

Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Pisze książki obyczajowe mocno osadzone w realiach życia. Fabuła nie stroni od problemów, ale niesie pozytywne przesłanie. Autorka zachęca kobiety, by się nie poddawały wobec trudności losu, ale walczyły o miłość, rodzinę, marzenia.

Spotkania online z interesującymi autorami książek to tradycja biblioteki w Lipowej. W tym roku czytelnicy mieli już okazję spotkać się w sieci z Dominikiem Szczepańskim podróżnikiem i dziennikarzem sportowym związanym z redakcją „Gazety Wyborczej”.  Rozmawiali online z Danielem Urbaniakiem przyjacielem sów, pisarzem i przyrodnikiem.  Mogli też podyskutować z  dziennikarzem i pisarzem, laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego Pawłem P. Reszką.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Szymon Wróbel o spotkaniu autorskim online z pisarką Krystyną Mirek w bibliotece w Lipowej
Muzeum "Dom PRL-u" w Toruniu