Bezpiecznie na stoku i nie tylko

i

Autor: KPP w Żywcu

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” z żywieckimi policjantami

2022-01-13 16:26

Jak mówią mundurowi - celem tej akcji jest popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, ale też edukacja związana z uprawianiem narciarstwa oraz propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stoku

Już w najbliższą sobotę 15 stycznia żywieccy policjanci zapraszają na stok w Rajczy, a w niedzielę 16 stycznia na stok do Zwardonia. Policjanci z żywieckiej komendy, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” rozmawiać będą o bezpieczeństwie podczas korzystania ze sportów zimowych. Zaczynają się przecież ferie i sporo osób spędzi najbliższy czas w Beskidach. Podczas weekendowych spotkań mundurowi rozdawać będą ulotki z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, a dla najmłodszych przewidziano konkurs z nagrodami.

- W najbliższą sobotę tj. 15 stycznia zapraszamy na stok SKI Park w Rajczy. Start godzina 11.00. Z kolei w niedzielę, w ramach obchodów Światowego Dnia Śniegu, zapraszamy na stok Zwardoń SKI. Start godzina 10.00 - zapraszają na swoich stronach policjanci.

Celem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" jest popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, ale też edukacja związana z uprawianiem narciarstwa oraz propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich. Mundurowi będą uczyć najmłodszych, jak być bezpiecznym podczas zabaw na śniegu. Z kolei z dorosłymi porozmawiają o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu i narkotyków. Dla najmłodszych przewidziano również konkurs z nagrodami.

Pamiętajcie białe szaleństwo - owszem - ale z głową… i to koniecznie w kasku!

W Małopolsce śniegu jak na lekarstwo. W Gorcach można jeździć na nartach