Plany budowy centrum sportu i rekreacji

i

Autor: UG Łodygowice

Koncepcja już jest, teraz gmina rozpoczęła prace nad zdobyciem środków na budowę nowoczesnego centrum sportowo-rekreacyjnego

2022-03-09 16:34

Od lat takiego miejsca w gminie brakowało. Jest szansa, że powstanie wielofunkcyjna przestrzeń dla aktywnego wypoczynku

Na obszarze ponad 3 ha mają powstać strefy aktywnego wypoczynku, ale również długo wyczekiwany obiekt do organizacji imprez plenerowych - takiego miejsca od lat w naszej gminie brakuje. - Często o tego typu miejsce apelowali też sami mieszkańcy - tłumaczy Marcin Zyzak - szef wydziału inwestycji urzędu gminy Łodygowice.

- Plan zakłada, że powstanie tam budynek zaplecza sportowego wraz z salą wielofunkcyjną, szatniami dla zawodników i toaletami ogólnodostępnymi. Nie zabraknie też sceny, która posłuży do organizacji imprez sportowych i rozrywkowych. Będzie też jeden z większych na Żywiecczyźnie skateparków. Do tego siłownia zewnętrzna i oczywiście plac zabaw dla najmłodszych - wylicza nasz rozmówca.

Do tego mają pojawić się jeszcze dwa korty tenisowe i boisko do siatkówki plażowej - wszystko w obrębie jednego kompleksu. Gmina jest już właścicielem gruntu, teraz trwa poszukiwanie źródeł finansowania.

- Szacunkowy koszt tej inwestycji waha się między 8 a 10 milionów złotych - podsumowuje Marcin Zyzak.

Gmina chce zrealizować ten pomysł z wykorzystaniem środków własnych, ale i zewnętrznych. Już złożony został projekt do programu Polski Ład, wyniki powinny być znane we wrześniu. Gmina nie wyklucza też starań o środki unijne.

Gmina Łodygowice chce stworzyć kompleks sportowo-rekreacyjny
Pomoc uchodźcom w halach Expo w Nadarzynie. Przedsięwzięcie na ogromną skalę