Szkolenie dla kolonistów

i

Autor: KPP Żywiec

Koloniści z Węgierskiej Górki już wiedzą, jak być bezpiecznym w czasie wakacji. Odpowiednie instrukcje przekazali im policjanci z Żywca i miejscowi strażacy ochotnicy

2021-07-19 19:05

W czasie prelekcji mundurowi radzili, ostrzegali i uczyli, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń. Wszystko po to, aby czas letniego wypoczynku wszystkim upłynął bezpiecznie i pozostawił po sobie tylko miłe wspomnienia.

 Policjanci z żywieckiej komendy wspólnie ze strażakami ochotnikami z Węgierskiej Górki odwiedzili kolonistów wypoczywających w Węgierskiej Górce nad rzeką Sołą. W czasie spotkania koloniści zdobywali wiedzę dotycząca tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też spędzając wakacje w mieście.

Starsi koloniści mieli możliwość zobaczyć, jak zmienia się percepcja testując narko i alkogoogle. Dzięki pokazowi przeprowadzonemu przez strażaków ochotników poznali również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wśród uczestników spotkania policjanci rozdali ulotki, w których streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Młodsi koloniści otrzymali od policjantów książeczki edukacyjne, w których w łatwy i przystępny sposób opisano bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku.

Wśród starszych przeprowadzono konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymywali nagrodę. Spotkanie zostało zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".Głównym celem tej akcji jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie internetowej KPP w Żywcu. Policjanci zachęcają do wzięcia w nim udziału!

Wywróciły się na hulajnodze. Były pijane
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE