Szkolenie dla kolonistów

i

Autor: KPP Żywiec

Koloniści z Węgierskiej Górki już wiedzą, jak być bezpiecznym w czasie wakacji. Odpowiednie instrukcje przekazali im policjanci z Żywca i miejscowi strażacy ochotnicy

2021-07-19 19:05

W czasie prelekcji mundurowi radzili, ostrzegali i uczyli, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń. Wszystko po to, aby czas letniego wypoczynku wszystkim upłynął bezpiecznie i pozostawił po sobie tylko miłe wspomnienia.

 Policjanci z żywieckiej komendy wspólnie ze strażakami ochotnikami z Węgierskiej Górki odwiedzili kolonistów wypoczywających w Węgierskiej Górce nad rzeką Sołą. W czasie spotkania koloniści zdobywali wiedzę dotycząca tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też spędzając wakacje w mieście.

Starsi koloniści mieli możliwość zobaczyć, jak zmienia się percepcja testując narko i alkogoogle. Dzięki pokazowi przeprowadzonemu przez strażaków ochotników poznali również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wśród uczestników spotkania policjanci rozdali ulotki, w których streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Młodsi koloniści otrzymali od policjantów książeczki edukacyjne, w których w łatwy i przystępny sposób opisano bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku.

Wśród starszych przeprowadzono konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymywali nagrodę. Spotkanie zostało zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".Głównym celem tej akcji jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie internetowej KPP w Żywcu. Policjanci zachęcają do wzięcia w nim udziału!

Wywróciły się na hulajnodze. Były pijane