SzpitalŻywiec uruchamia oddział covidowy

i

Autor: Katarzyna Graboń

Kolejny wzrost zakażeń na Żywiecczyźnie. Będzie oddział cowidowy w SzpitaluŻywiec

2021-03-10 16:22

Tylko dzisiaj - w powiecie żywieckim odnotowywano 205 nowych przypadków zakażenia wirusem Sars-coV-2. Miejsc na oddziałach covidowych w szpitalach na południu województwa śląskiego zaczyna brakować

W związku z sytuacją - dyrekcja SzpitalaŻywiec - podjęła decyzję o uruchomieniu od najbliższego piątku 42- łóżkowego oddziału covidowego. Co ważne, nie wpłynie to na funkcjonowanie innych oddziałów - mówi Karolina Kocięcka, rzeczniczka nowego szpitala.

- Od najbliższego piątku - 12 marca uruchamiamy 12 stanowisk respiratorowych dla pacjentów w najcięższym stanie, a od poniedziałku 15 marca - szpital udostępni kolejne 30 łóżek z dostępem do tlenu.

Co ważne, uruchomienie tego oddziału nie wpłynie na funkcjonowanie innych oddziałów.

- Interna zostaje, wszystkie nasze oddziały i poradnie działają normalnie - zaznacza rzeczniczka. -Pacjenci mogą czuć się bezpieczni, ponieważ sam oddział jest skutecznie odizolowany od innych - dodaje. - Przestrzeń oddziału covidowego jest oddzielona fizycznie od pozostałej przestrzeni szpitala. Dodatkowo, transport pacjentów zakażonych odbywa się w specjalnych komorach, więc od momentu wjazdu do szpitala taki pacjent jest całkowicie odizolowany - tłumaczy nasza rozmówczyni.

Duży skok zachorowań to już z drugi od początku roku. Wcześniej - tak duży przyrost - ponad 200 nowych przypadków dziennie odnotowano 21 lutego.

Przypomnijmy - w Żywcu końcem października uruchomiono - kosztem interny - oddział dla zakażonych koronawirusem, na 34 miejsca, które z czasem rozszerzono do 70-ciu. W styczniu oddział wygaszono, a działanie wznowiła interna.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Uruchamiamy oddział covidowy - mówi Karolina Kocięcka rzecznik SzpitalaŻywiec
Minister Dworczyk o szczepieniach