Jesienna edycja pleneru malarskiego w żywieckim parku

i

Autor: pixabay

Kolejny plener malarski. Jesienna edycja odbędzie się pod nazwą "Odbite w wodnym zwierciadle". zaprasza Miejskie Centrum Ekologiczne

2021-09-27 16:23

Zjawisko lustrzanego odbicia od zawsze fascynowało artystów i dlatego też tematem drugiej edycji malarskiego pleneru będzie pejzaż z motywem wody. Tafla wody to element krajobrazu podlegający ciągłym przeobrażeniom. Wiatr powoduje falowanie. Płynące po niebie obłoki zasłaniają co jakiś czas słońce. Wszystko to sprawia, że odbijająca się w wodzie przyroda przeobraża się nieustannie. Malowanie wody daje wiele plastycznych możliwości. Ciekawe zestawienia kolorystyczne, płynne przenikanie się barw, połyskujące refleksy na wodzie dają możliwość tworzenia jakby nowego świata na płaszczyźnie obrazu - czytamy w zaproszeniu na wydarzenie

Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 października o godzinie 13:00 przy Domku Chińskim w Żywieckim Parku Habsburgów gdzie odbędzie się krótkie wprowadzenie do tematyki spotkania. Uczestników pleneru wspierać będzie także artystka, Małgorzata Haczek. Organizator zapewnia płótno o wymiarach 50x60 cm dla każdego z artystów. 

Prosimy o przyniesienie własnych sztalug, farb, pędzli oraz napojów. Osoby, które pragną skorzystać ze sztalug Miejskiego Centrum Ekologicznego proszone są o zgłoszenie takowej potrzeby na etapie zapisów. Spotkanie zaplanowano na ok. 3-4 godzin, tak by każdy z uczestników miał możliwość ukończyć swoje dzieło. Prace, które powstaną w ramach pleneru ubogacą prywatne zbiory artystów. Fotografie prac zostaną również zaprezentowane na wystawie internetowej na stronie Miejskiego Centrum Ekologicznego w Żywcu. 

Rekrutacja na zajęcia możliwa jest pod numerem telefonu: 33 475 42 56 lub 33 475 42 51. Liczba miejsc ograniczona. W przypadku uczestniczenia w plenerze osób niepełnoletnich - uczestnicy są proszeni o przyniesienie podpisanego przez rodzica lub prawnego opiekuna oświadczenia.

Gwiazdy na 19. Biegu po Nowe Życie - relacja