Kolejny etap na placu budowy

i

Autor: pixabay

Kolejny etap prac i kolejne utrudnienia w ruchu. Uważajcie za kółkiem

2021-09-06 12:58

Jeśli jeździcie do pracy czy domu przez gminę Czernichów - musicie liczyć się z nowymi utrudnieniami. Od poniedziałku ruszył kolejny etap prac

Trwają już prace na trasie, powstał już pierwszy most zapasowy w gminie na tak zwanym „suchym potoku” i trwa już też budowa nowego. Teraz jednak zamknięty został dla ruchu kolejny odcinek. - Nowe utrudnienia dotyczą odcinka między zaporą w Tresnej, a Oczkowem - wyjaśnia Barbara Kos-Harat - wójt Czernichowa.

Do tej pory ruch odbywał się tam wahadłowo, teraz poza dojazdem do posesji - ruch w kierunku Żywca poprowadzony jest objazdem przez Małą Tresną i Zarzecze. Mieszkańcy naszej gminy i ci, którzy pojadą do nas od strony Porąbki czy Kobiernic w kierunku Żywca - będą musieli jechać właśnie tym objazdem. To jednak nie koniec - na przebudowie ciągle będą jakieś utrudnienia, z tym musimy się liczyć. Już teraz tranzyt musi już odbywać się zupełnie inną trasą - w Kobiernicach ruch jest kierowany na Bielsko, a z od naszej strony - w kierunku Łodygowic - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Oczywiście my, lokalni mieszkańcy odczuwamy pewne utrudnienia - są przecież i wahadła i światła... ale mam nadzieję, że mieszkańcy będą jednak na tyle wyrozumiali i cierpliwi, bo wszyscy przecież oczekujemy, że po tym wszystkim będziemy mogli wreszcie podróżować bezpieczną trasą - podsumowuje Barbara Kos-Harat.

Przebudowa DW 948 według planu powinna być zakończona do końca października 2024 roku.

Trwa gruntowna przebudowa DW 948 - kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami
Raport z Anteny 06.09