Kolejne łóżka dla chorych na Covid-19

i

Autor: FB SzpitalŻywiec

Kolejne łóżka dla chorych na Covid-19 w żywieckim szpitalu

2021-03-24 16:34

Od jutra - więcej miejsc dla chorych na Covid-19 - w Szpitalu Żywiec. Po spotkaniu z wojewodą - dyrekcja placówki zdecydowała o uruchomieniu kolejnych łóżek dla chorych na Covid- 19 - mówi rzeczniczka placówki - Karolina Kocięcka

- Została podjęta decyzja o przekształceniu oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, dzięki czemu w naszym szpitalu powstanie kolejnych 30 łóżek da pacjentów z koronawirusem. Niestety oznacza to wstrzymanie przyjęć na ortopedię - tłumaczy rzeczniczka.

Wszystkie oddziały - również oddział chorób wewnętrznych są nadal otwarte, jednak ograniczone zostają przyjęcia planowe na te oddziały. - Oddział położniczy działa w pełnym zakresie - dodaje nasza rozmówczyni.

- Nie mogliśmy pozwolić sobie na zamknięcie oddziału internistycznego, stąd taki wybór - wyjaśnia rzeczniczka szpitalaŻywiec.

- Bardzo ważne było dla nas utrzymanie oddziału internistycznego, ponieważ jest to w zasadzie jedyny obecnie oddział w naszym regionie - zaznacza Karolina Kocięcka.

- Powstanie każdego łóżka covidowego jest możliwe wyłącznie dzięki ogromnej pracy personelu szpitala i nie da się tego przecenić. Wielu z pracowników oddaje swój wolny czas, by zapewnić dyżury przy łóżkach covidowych - kwituje.

Utworzone już wcześniej -15go marca 42 łóżka covidowe - w tym 12 respiratorowych zapełniły się w zaledwie kilka dni. Tak jak większość placówek w Polsce - Szpital Żywiec potrzebuje wsparcia dodatkowego personelu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Zwiększenie ilości łóżek covidowych w SzpitaluŻywiec
Ogromne kolejki do punktów wymazowych w Łodzi