Akcja ekologiczna w Ślemieniu

i

Autor: SSR Żywiec

Kilkadziesiąt worków pełnych śmieci! Strażnicy Rybaccy z dzieciakami ze Ślemienia sprzątali gminne rzeczki i potoki

2021-07-07 18:10

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego wspólnie z Wójtem Gminy Ślemień Jarosławem Krzakiem oraz Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie Zarząd Zlewni w Żywcu, którą reprezentowała Maria Wisińska-Kurz, zorganizowała akcję proekologiczną z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ślemieniu

 Akcję zatytułowno" Czyste Rzeki Gminy Ślemień". Po krótkiej odprawie, dzieci zostały podzielone na grupy, a następnie rozwiezione autokarem w teren w okolice rzeki. Tam ruszyła akcja zbierania śmieci. Każdej z grup towarzyszył nauczyciel oraz strażnik SSR Żywiec.

Podczas zbierania porzuconych w rzekach i potokach odpadów strażnicy opowiadali dzieciom o negatywnym wpływie śmieci na środowisko naturalne, rybach występujących w naszych górskich rzekach oraz problemach dotykających naszej wody.

-Wspaniale było oglądać zaangażowanie tych młodych osób, które pomimo deszczu nie chciały przerwać akcji. Udało się uprzątnąć teren w pobliżu górskiej rzeki Łękawki i wspólnymi siłami zebrać kilkadziesiąt worków śmieci-opowiadają strażnicy.

Najaktywniejsze dzieci otrzymały specjalnie przygotowane na tą okazję koszulki oraz dyplomy z podziękowaniem za udział w akcji. Doskonała organizacja była możliwa dzięki zaangażowaniu nie tylko samych dzieci, ale również nauczycieli i dyrektor Szkoły Podstawowej w Ślemieniu Edyty Gołek.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania oraz najwyższe wyrazy uznania wszystkim zaangażowanym oraz sponsorom za udział w tak wyjątkowej, a zarazem potrzebnej akcji, która miała na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci. W szczególności pragniemy wyróżnić naszego strażnika Tadeusz Gach, za trud i włożone serce w organizację wymienionego predsięwziecia.  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, włączenia się w akcję i dużego wsparcia ze strony Pani Wicemarszałek Województwa Śląskiego Beaty Białowąs- informują strażnicy rybaccy.. -informują strażnicy SSR Żywiec.

Cztery kilogramy lodów skradzione z lodziarni! Złodziejem facet w różowej sukience!