Nowe stacje ładowania pojazdów

i

Autor: Mat. prasowe

Wiadomości

Kilkadziesiąt stacji ładowania aut uruchomiono w Bielsku-Białej. Jeszcze można skorzystać z nich bezpłatnie

2024-03-07 20:30

22 stacje ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych oddała 5 marca do użytku w Bielsku-Białej spółka Enefit. Przez kilka najbliższych tygodni korzystanie z nich będzie bezpłatne.

Nowe stacje ładowania pojazdów w Bielsku-Białej

Każde  z nowych urządzeń jest wyposażone w gniazda typu 2, pozwalające na ładowanie zarówno prądem jednofazowym, jak i trójfazowym. Wygodne korzystanie z ładowarek zapewnia aplikacja na smartfony - Enefit Volt, w której użytkownicy mogą sprawdzić lokalizację, cennik, informacje techniczne dotyczące stacji ładowania oraz jej dostępność w czasie rzeczywistym.

Uruchomienie sieci publicznych stacji ładowania w Bielsku-Białej to dla nas ważny kamień milowy w rozwoju usługi Enefit Volt w Polsce. Urządzenia w Bielsku-Białej to nasze pierwsze stacje ładowania w ramach ogólnopolskiej publicznej sieci, którą intensywnie rozwijamy” - podkreślił Łukasz Musiałkiewicz, prezes zarządu Enefit w Polsce.

Jego zdaniem rosnąca liczba stacji ładowania dla samochodów elektrycznych w przyszłości zachęci kolejnych kierowców do rezygnacji z pojazdów konwencjonalnych. Jak dodaje, kolejne stacje zostaną uruchomione również w innych miastach.

Poza Polską stacje ładowania Enefit Volt działają od 2020 roku m.in. w Estonii, na Litwie i Łotwie. Stacje są zasilane w 100 proc. zieloną energią, którą dostarczy Enefit.

Mając na uwadze cel uzyskania do 2028 roku lokalizacji dla 2500 stacji ładowania, dążymy do pozyskania miejsc pod 500 stacji każdego roku. Dlatego aktywnie poszukujemy partnerów chętnych do dzierżawy swoich lokalizacji dla naszych stacji ładowania” - poinformował Piotr Drożdżyk, Head of E-mobility Solutions w Enefit

Przypomnijmy, że Enefit to spółka należąca do estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich. W Polsce firma oferuje również usługi z zakresu produkcji energii z OZE, modernizacji oświetlenia, a także oferuje wsparcie w zwiększaniu efektywności energetycznej.

Od 5 marca do 1 kwietnia korzystanie ze stacji ładowania Enefit Volt w Bielsku-Białej będzie bezpłatne. Aby skorzystać z oferty, należy pobrać bezpłatną aplikację Volt, dostępną w Google Play lub Apple Store.

Źródło: PAP MediaRoom