29. edycja konkursu

i

Autor: GOK Świnna

Każdego roku kilka tysięcy prac – i blisko tysiąc osób wyróżnionych... Rusza 29. edycja konkursu Mieszkam w Beskidach

2021-10-26 22:54

Nie trzeba mieszkać w Beskidach, by wziąć udział w tym konkursie. Najważniejsze, aby prace do Beskidów nawiązywały

Wystartowała już 29. edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mieszkam w Beskidach. Z małego, międzyszkolnego konkursu przez lata rozwinęła się doskonale znana już w kraju impreza, na którą co roku spływa kilka tysięcy prac.

- Od kilku lat na prośbę uczestników przedłużaliśmy termin nadsyłania prac. W tym roku czekać na nie będziemy do końca stycznia i to już termin ostateczny. To zostało już na stałe wpisane do naszego regulaminu - na prace czekamy do 31 stycznia – zaznacza pomysłodawca konkursu – Mieczysław Krzak – dyrektor GOK-u w Świnnej

W konkursie może wziąć udział każdy – nie ma ograniczeń wiekowych, a w technice też olbrzymia swoboda – bo prace oceniane będą w kilkunastu kategoriach – dodaje nasz rozmówca.

Pragniemy, by ten konkurs miał formułę przeglądu, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Każdy może znaleźć coś dla siebie – nie tylko ci, którzy malują, ale także rzeźbiarze, poeci... każda dziedzina sztuki może się tu pojawić nawet muzyka – bo i takie projekty już do nas trafiały – przyznaje Mieczysław Krzak.

Najważniejsze, by praca w jakikolwiek sposób nawiązywała do Beskidów, prace które nie mają nic wspólnego z Beskidami – nie będą oceniane. Jeśli brak wam inspiracji – wykorzystajcie pogodę i … odkrywajcie piękno Beskidów.

Tradycyjnie – oficjalne ogłoszenie wyników – nastąpi w sobotę na tydzień przed Niedzielą Palmową.

Mieszkam w Beskidach po raz 29
Uwaga na oszustów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE