policyjna akcja nurt

i

Autor: Policja

Jutro na żywieckich drogach policyjna akcja NURT. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

2022-05-11 18:44

Jutro, 12 maja, policjanci ruchu drogowego prowadzić będą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Piesi i rowerzyści to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Głównym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale mundurowi będą zwracać uwagę także na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 Genezą policyjnych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni, np. przez poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa czy nadwozie pojazdu.

Działania „NURD” wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem mundurowych objęte zostaną te miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Policjanci apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE