Muzeum Motóra w Korbielowie zaprasza

i

Autor: FB Muzeum Motóra

Junak, MZ, czy poczciwy Komar - brzmi znajomo? Takie eksponaty zobaczycie tylko w Muzeum Motóra w Korbielowie

2022-10-05 19:36

Muzeum Motóra w Korbielowie zaprasza na zakończenie sezonu

Jedyne takie muzeum na Żywiecczyźnie, które powstało dzięki pasjonatom motoryzacji. Muzeum Motóra w Korbielowie zaprasza na zakończenie sezonu. Na spotkanie zaprasza ojciec Krzysztof Ruszel - dominikanin, proboszcz z Korbielowa i oczywiście miłośnik smarów i śrubek oraz zapachu spalin.- Zapraszamy Was w najbliższą niedzielę 9 października właśnie do Korbielowa na zlot kończący cały sezon. Wiadomo, w tym roku pogoda była deszczowa, więc tych naszych motoryzacyjnych wydarzeń nie było zbyt wiele, tym bardziej zapraszamy, byśmy mogli znowu wspólnie się spotkać - zachęca. O 11.00 Msza Święta, a potem już na naszym korbielowskim „rynku” - czyli przykościelnym placu wspólnie spotkamy się przy wspólnym grillu. Potem naszymi zabytkami ruszymy na przejażdżkę ulicami gminy JeleśniaW muzeum od kilku lat gromadzone są motocykle, samochody a nawet sprzęt rtv z okresu PRL-u. Jest co oglądać.

Przejażdżka niezapomnianym „maluchem” - czemu nie?

Podczas niedzielne wydarzenia będziecie mogli przejechać się poczciwym Fiatem 125p, Polonezem czy Trabantem. Pojawi się też Star 266 - który debiutował w tegorocznej edycji rajdu charytatywnego Złombolu i doskonale sprawdził się na trasie do Albanii. Będzie też jeszcze kilka motoryzacyjnych perełek - zapewniają pasjonaci skupieni wokół muzeum.

Sezon motocyklowy się kończy, ale praca wre

Choć sezon turystyczno-motocyklowy się kończy - opiekunowie muzeum mają sporo planów.- Nasze muzeum nieustannie powiększa się o nowe eksponaty, ale… niestety nie powiększa się o miejsce - przyznaje Ojciec Krzysztof. - Chcemy Wam zafundować sentymentalną podróż w czasie, dlatego mamy sporo planów. Chcemy część, a może uda się i całość naszej ekspozycji przenieść do „szopy”, budynku, który znajduje się w centrum Korbielowa, blisko kościoła i społecznej kawiarni Cafe Siena. Miejmy nadzieję, że jesienią pogoda będzie nam sprzyjać i będziemy mogli przenieść nasze zbiory - podsumowuje nasz rozmówca.Obecnie muzeum mieści się w remizie OSP. Można je zwiedzać w niedziele między 14-tą a 15-tą. Można też umówić się na oprowadzanie. Polecamy, niektóre eksponaty mogą was nieźle zaskoczyć.

Muzeum Motóra w Korbielowie - finał sezonu
Wywiad z byłym trenerem Igi Świątek