Umowa podpisana

i

Autor: UG Lipowa

Jest umowa na zbiornik. To jedna z kluczowych inwestycji w Lipowej

2021-08-14 21:53

W gminie od kilku lat przybywa nowych mieszkańców, a prognozy na przyszłość wskazują, że rezerwy wody będą jednym z warunków dalszego rozwoju

Biorąc to pod uwagę - w Gminie Lipowa, mimo budowy własnego ujęcia wody kilka lat temu, zdecydowano się ubiegać o środki zewnętrzne na budowę nowego zbiornika. Te środki udało się pozyskać, a teraz nastąpiło rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na budowę.

Jak informuje urząd gminy - podpisanie umowy nastąpiło z przedstawicielami lidera konsorcjum, wyłonionego w przetargu, czyli Przedsiębiorstwem Usługowo-Handlowym „TOMBIZ Tomasz Bizoń” z Pszczyny oraz Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych „PPInż Cieszyn”. Konsorcjum wykona zadanie pt. „Optymalizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Lipowa poprzez budowę zbiornika wody w Lipowej oraz budowę odcinka sieci wodociągowej w rejonie ul. Daglezji w Lipowej.”

Umowa o wartości ponad 700 tys. zł obejmuje wykonanie na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Lipowej dodatkowego, trzeciego zbiornika, jako rezerwuar wody uzdatnionej. Obiekt będzie miał pojemność 250 m3.

Ponadto, w celu zaopatrzenia obszarów zabudowy jednorodzinnej nie objętej do tej pory gminną siecią wodociągową, wykonany zostanie rurociąg o średnicy 160 mm i długości ok. 100 mb w ul. Daglezji w Lipowej.

W Lipowej będzie nowy zbiornik na wodę
Festiwal In Garden w Lublinie