Niebawem rusza nabór wniosków

i

Autor: pixabay

Inicjatywy dla lokalnej społeczności. Niebawem rusza nabór w ramach Projektu „Śląskie NOWEFIO 2021-2023”

2022-02-04 16:56

To już ostatnie dni, by skrystalizować swoje pomysły. Można zdobyć 8 tysięcy na działania dla lokalnej społeczności

Ostatnie dni na skrystalizowanie swoich pomysłów na inicjatywy, które będą służyć waszej lokalnej społeczności. Końcem lutego rusza nabór wniosków w ramach konkursu grantowego Śląskie NOWEFIO na lata 2021-2023 - na co może zostać przeznaczona ewentualna dotacja- wyjaśnia Magdalena Waligóra - animatorka programu.

- Ten nasz nabór będzie dotyczył głównie działań na rzecz lokalnej społeczności, chodzi tu np. o organizację warsztatów, pikników czy prelekcji oraz różnego rodzaju działania, które mieszczą się w tak zwanej sferze pożytku publicznego - tłumaczy. - W ramach konkursu można starać się o dotację do 8 tysięcy złotych - dodaje.

Kto może się ubiegać o takie wsparcie?

- Wnioskować mogą młode organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie województwa śląskiego oraz grupy nieformalne - taka grupa to minimum 3 pełnoletnich członków, którzy również zamieszkują nasze województwo.

Pisania wniosku nie trzeba się obawiać, nie jest trudny, a jeśli tylko będzie taka potrzeba - można skorzystać ze wsparcia i umówić się na konsultacje z opiekunami projektu - to szansa np. na wypełnienie roboczej wersji wniosku.

Więcej informacji znajdziecie na www.fio.bcp.org.pl

Pocztówki dźwiękowe - przy tym bawiono się w latach 70 i 80