Silny wiatr na terenie Dolnego Śląska! IMGW wydało nowe ostrzeżenie

i

Autor: pxhere.com

Meteorologia

IMGW ostrzega. Silny wiatr na południu województwa śląskiego może łamać drzewa

2023-11-13 16:01

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie. Silny wiatr da się we znaki mieszkańcom południowej części regionu. W porywach może sięgać do 80 km/h. W których powiatach będzie wiać najmocniej?

Ostrzeżenie IMGW I stopnia dla mieszkańców południa Polski

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Według prognoz mieszkańcom południowej części regionu we znaki da się silny i porywisty wiatr. Wiatr z południowego zachodu i zachodu z siłą od 35 do 45 km/h, w porywach do nawet 80 km/h, może wiać między godziną 22:00 a 9:00 z poniedziałku na wtorek (13/14 listopada). Prawdopodobieństwo określa się na 75 proc.

Komunikat dotyczy powiatów:

  • raciborskiego,
  • wodzisławskiego,
  • Jastrzębia-Zdroju,
  • cieszyńskiego,
  • bielskiego,
  • Bielska-Białej,
  • żywieckiego.

Na czym polega ostrzeżenie meteorologiczne IMGW I stopnia?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia prognozuje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz i lub zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i może być niebezpieczne.

Mieszkańcy powiatów lub regionów objętych ostrzeżeń powinni spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE