Festiwal miłośników gór startuje już w czwartek

i

Autor: FB Festiwal Górski

Gotowi na sporą dawkę adrenaliny? W czwartek startuje 14. edycja Festiwalu Górskiego Adrenalinium

2021-10-20 20:39

W tym roku Adrenalinium to trzy festiwalowe dni pełne filmów i rozmów, a przede wszystkim pasji

Podczas tego festiwalu adrenaliny nie zabraknie. Już w czwartek w żywieckim Janosiku rusza czternasta edycja festiwalu górskiego Adrenalinium. - Na wydarzenie zaprasza szefowa żywieckiego kina - Magda Kidoń-Staszek.

Przed nami wyjątkowe filmy wyselekcjonowane z najlepszych festiwali górskich z całego świata, fascynujące spotkania z zaproszonymi gośćmi, a dodatkowo także panel ekspercki dotyczący niepełnosprawności w górach. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć spektrum niepełnosprawności o niepełnosprawność intelektualną, dlatego zaprosiliśmy Fundację Bonitum. - Aleksandra Ciechanowicz razem córką opowie – dlaczego wypady w góry są bardzo potrzebne i jak wiele mogą dać osobom z dysfunkcjami intelektualnymi – dodaje Magdalena Kidoń-Staszek.W programie jest też konkurs filmów krótkometrażowych, do którego zapraszani są młodzi twórcy dla których jest to szansa na zaistnienie na dużym ekranie.

Wśród wydarzeń towarzyszących będzie między innymi wystawa górskich fotografii miłośniczki gór – Olgi Staszewskiej. Festiwal to przede wszystkim filmy, ale też festiwalowe koncerty. W tym roku – eksperymentalnie zagra Bajzel. Koncert Bajzla już w najbliższy piątek o 20.30 a Festiwal Adrenalinium trwać będzie aż do niedzieli.

Pełny program znajdziecie na https://adrenalinium.pl/index.php/program/

Festiwal pełen adrenaliny już od czwartku w Żywcu
Poradnik Zdrowie osłabienie