Promesy odebrane

i

Autor: Katarzyna Graboń

Gminy z Żywiecczyzny mogą cieszyć się wsparciem na turystykę. Wśród dwunastu gmin z dofinansowaniem z Sejmiku Województwa Śląskiego znalazło się kilka z Żywiecczyzny

2021-02-18 15:27

Wśród gmin z dofinansowaniem są - Gilowice, Węgierska Górka, Rajcza i Jeleśnia. Największa pomoc 500 tysięcy trafi właśnie do Jeleśni

- Bardzo cieszymy się i dobrze zainwestujemy te środki - twierdzi Anna Wasilewska - wójt gminy Jeleśnia.

- Zrobimy centrum przesiadkowe przy dworcu PKP Jeleśnia. Te pieniądze będą stanowić nasz własny wkład do tego projektu - wyjaśnia. - Sądzę, ze dla turystów i mieszkańców będzie to fajne i potrzebne miejsce, gdzie można zostawić samochód, przyjechać pociągiem, albo na rowerze… Jestem bardzo szczęśliwa, że zarząd podjął taką decyzję - nie kryje radości nasza rozmówczyni.

Dzięki wsparciu z województwa, w Rajczy doświetlony będzie trakt turystyczno-spacerowy wiodący do gminnego stadionu, a Węgierska Górka pieniądze zainwestuje w infrastrukturę turystyczną przy szlakach rowerowych. Gilowice - wyremontują nieczynne skocznie narciarskie - mówi wójt Krzysztof Okrzesik.

- Dostaliśmy 100 tysięcy złotych, i to w zasadzie jedna czwarta pieniędzy, których potrzebujemy na remont naszych dwóch skoczni. Bardzo się cieszę, bo to dla nas są spore pieniądze, a dzięki nim możemy już w tym roku zaczynać prace na obiektach. Już mamy spore osiągnięcia sportowe - od lat działa przecież Parafialny Klub Sportowy Olimpijczyk, a kiedy pojawią się nowe skocznie - będzie tylko lepiej - dorzuca.

Na pomoc gminom turystycznym - w ramach śląskiego pakietu dla turystyki Sejmik Województwa Śląskiego przeznaczył 8 milionów złotych.

Gminy otrzymały wsparcie
Protest branży weselnej w Gdańsku