Folk-Up! I Festiwal Muzyki Folkowej 2021

i

Autor: Folk Up!

Folk-Up! I Festiwal Muzyki Folkowej 2021 już niebawem. Trzydniowa impreza wystartuje już 26 sierpnia

2021-08-13 9:51

Festiwal to spotkanie tych, którzy grając muzykę ludową mają chęć wyjścia poza ramy tradycji

- Chcieliśmy stworzyć przestrzeń dla tych muzyków, którzy mają potrzebę grania czegoś więcej niż tylko muzyka tradycyjna - wyjaśnia Brygida Sordyl jedna z organizatorek wydarzenia. - To czas dla tych, którzy nie boją się opracowywać i aranżować muzyki tradycyjnej - oczywiście z pełnym szacunkiem dla muzyki źródeł. To ona jest naszą podstawą i inspiracją - zaznacza.

- Stwarzając tę przestrzeń dla młodych muzyków dajemy im szansę, aby nie poprzestali wyłącznie na tej muzyce, którą do tej pory poznali w zespołach ludowych. Z przyjaciółmi - od lat tworzymy muzykę na bazie tradycji i teraz chcemy podzielić się naszym doświadczeniem i radością tworzenia - wyjaśnia Brygida Sordyl.

I edycja festiwalu to trzy dni warsztatów i koncertów, a wszystko odbywać się będzie w Łodygowicach. - Co ciekawe, proponujemy nie tylko zajęcia w grupach różnorodnych instrumentów oraz śpiewu, ale także warsztaty w combach muzycznych, gdzie będziemy już tworzyć i aranżować utwory - tłumaczy nasza rozmówczyni. Efekty tych zajęć będzie można usłyszeć podczas wieczornych koncertów towarzyszących festiwalowi.

Pierwszego dnia w Łodygowickim parku, między zamkami na otwarcie o 18.00 zagra Kapela PoPieronie, a później już potańcówka. W sobotę natomiast po części warsztatowej organizatorzy zapraszają na „folk session” czyli imprezę dla wszystkich muzykantów, którzy będą mieli ochotę wspólnie pograć - początek o 19.30. Natomiast niedziela zaprezentuje przede wszystkim warsztatowiczów oraz to co stworzyli. Na finał zagra Zespół Bree.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są Brygida Sordyl oraz  Maciej Ormaniec – wspólnie z grupą swoich muzycznych przyjaciół.

I jeszcze ważna informacja - choć lista uczestników warsztatów zapełniła się w kilka dni - wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące jest otwarty i bezpłatny.

Projekt pn. "Folk-Up! - I Festiwal Muzyki Folkowej" dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Żywiecką Fundację Rozwoju i Gminę Łodygowice przy współpracy ze Stowarzyszeniem Integracji Europejskiej Młodzieży i Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Żywcu.

Folk Up! I Festiwal Muzyki Folkowej
Ania Wyszkoni wróciła. Posłuchajcie piosenki Skrable
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE