Finał akcji Bezpieczna droga o szkoły w Żywcu

i

Autor: KPP Żywiec

Finał akcji bezpieczna droga do szkoły. W jej trakcie policjanci odwiedzili wszystkich pierwszoklasistów uczących się w Żywcu

2020-10-02 13:34

W szkole podstawowej nr 6 w Żywcu odbył się finał akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor. Od początku rozpoczęcia roku szkolnego policjanci odwiedzili wszystkich pierwszoklasistów uczących się w Żywcu. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta każdy uczeń otrzymał odblaskową opaskę oraz „Elementarz bezpieczeństwa”.

Niecodzienną lekcję rozpoczęli policjanci, którzy w formie zabawy, w łatwy i przystępny sposób omówili z uczniami podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania i brały aktywny udział w dyskusji. Następnie dzieci otrzymały odblaskowe opaski oraz książeczki edukacyjne. Spotkanie podsumował Burmistrz życząc dzieciom owocnej nauki, ale przede wszystkim bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

Urząd Miasta w Żywcu rokrocznie wspiera działania policjantów ukierunkowane na bezpieczeństwo pierwszoklasistów zakupując książeczki edukacyjne „Elementarz bezpieczeństwa”. Dzięki takiemu prezentowi dzieci zawsze będą mogły wrócić do ważnych dla ich bezpieczeństwa informacji.

Noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w terenie gdzie brak chodników i poboczy, o tej porze roku, to koniczność . Liczymy to, że dzięki naszym działaniom, to dzieci będą źródłem informacji i przykładem dla swoich bliskich jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze- mówi Mirosława Piątek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. 

Mirosława Piątek oficer prasowy KPP Żywiec o akcji Bezpieczna droga do szkoły
Zatrzymanie złodzieja ferrari