Festiwal filmowy Watch Docs w Żywcu i Bielsku-Białej

i

Autor: Pixabay

Festiwal filmowy Watch Docs w Żywcu i Bielsku-Białej. W Beskidach toczy się debata o prawach człowieka

2022-11-24 11:23

Od środy 23 listopada w Żywcu odbywa się objazdowy festiwal filmowy Watch Docs. W jego ramach emitowane są produkcje obejmujące tematykę praw człowieka i problemów humanitarnych dzisiejszego świata. Jutro festiwal zawita również do Bielska-Białej.

Watch Docs festiwal 2022 - program w Żywcu i Bielsku-Białej

Watch Docs to jeden z najważniejszych festiwali poruszających kwestię praw człowieka. Filmy emitowane podczas wydarzenia skupiają się wokół najważniejszych problemów humanitarnych współczesnego świata. Emisja połączona jest z panelami dyskusyjnymi, które często prowadzą goście związani z działalnością dobroczynną i walką o ochronę praw człowieka.

W 2022 roku Watch Docs zawitało do ponad 20 miast na terenie całej Polski. Głównym organizatorem objazdowego festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw w człowieka. W przygotowanie wydarzeń w poszczególnych miejscowościach włączają się również lokalni partnerzy, jak np. organizacje pozarządowe czy ośrodki akademickie.

Objazdowy festiwal Watch Docs został zaplanowany w Żywcu i Bielsku-Białej. Żywiecka odsłona festiwalu odbywa się w terminie 23-28 listopada. Filmy będą wyświetlane między innymi w lokalnym kinie Janosik, Kawiarni Przystanek i Żywieckim Centrum Wolontariatu. Dokładny program emisji oraz paneli dyskusyjnych znajdziecie na stronie wydarzenia.

Z kolei festiwal Watch Docs w Bielsku-Białej odbędzie się w dniach 25-26 listopada. Wszystkie filmy zostaną wyświetlone w Klubokawiarnii Aquarium. Organizację wydarzenia wsparły redakcjaBB i Stowarzyszenie Montaż. Szczegółowy plan festiwalu w Bielsku jest zamieszczony tutaj.

Wstęp na filmy emitowane w ramach festiwalu jest darmowy. Wszystkie produkcje posiadają polskie napisy.