Dobra zabawa zamknięta w pudełku

i

Autor: Klub Papiernik Żywiec

Ferie na wynos? - proszę bardzo… Na taki - niecodzienny sposób wpadli pracownicy Klubu Papiernik w Żywcu

2021-01-07 12:14

Do dyspozycji chętnych - ferie zapakowane w pudełko. Od dzisiaj można odebrać pakiet na ferie

Ze względu na pandemię i ograniczenia - po raz pierwszy w czasie zimowych ferii instruktorzy nie mogą spotkać się z dziećmi i młodzieżą. Dlatego postanowili zapakować ferie do pudełka i to dosłownie… - wyjaśnia kierownik Klubu Papiernik w Zabłociu - Lilianna Pleńkowska.

- Nasze "magiczne" pudełko zawiera materiały do realizacji warsztatów artystycznych wraz z instrukcją do każdego warsztatu. Pakiet zawiera też zadania gimnastyczne i taneczne, które dzieci powinny wykonać - wyjaśnia.

Do każdego pakietu dołączone są także szczegółowe instrukcje oraz link do filmów instruktażowych z udziałem instruktorów Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu. Jak przyznaje dyrektorka, pandemia i ograniczenia z niej wynikające wymagają olbrzymiej kreatywności w działaniu, aby nikt nie czuł się opuszczony.

- Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, jakie będą ograniczenia i rozporządzenia w tej sprawie - dodaje nasza rozmówczyni. - Wymyślamy takie pomysły, aby sztukę przybliżać najmłodszym, by o nas nie zapomnieli w tej trudnej dla wszystkich rzeczywistości. I choć sporo inicjatyw musiało obecnie przenieść się w przestrzeń internetową - jeśli działania online połączy się z działaniami w „realu” - to będzie najlepsze wyjście - kwituje kierowniczka.

Organizatorzy „pudełkowych” ferii zapraszają do dokumentowania działań. Z otrzymanych zdjęć oraz filmów powstanie film prezentujący osiągnięcia najmłodszych i radość z twórczego spędzania wyjątkowych zimowych wakacji.

Pakiety można odbierać już od dzisiaj.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Ferie w pudełku - mówi Lilianna Pleńkowska
Zajęcia feryjne w Pałacu Młodzieży