Młodzi ludzie będą działać na rzecz środowiska

i

Autor: Katarzyna Graboń

EkoAsy ruszają! Młodzi ludzie już wiedzą jak realizować swoje pomysły

2021-09-19 16:36

Zaczęli od szkoleń, nauki pisania projektów i ich rozliczania oraz odkrywania w sobie umiejętności liderskich – teraz zaczynają działać

Najpierw przez kilka miesięcy szkolili się i uczyli jak być społecznym liderem. Teraz młodzi ludzie z Żywiecczyzny biorą sprawy w swoje ręce i zaczynają realizować swoje własne projekty. Uczestnicy projektu „Akademia EkoAsów” chcą zrealizować swoje własne proekologiczne pomysły. Ostatnio młodzi liderzy pochwalili się jakie mają plany.

- Naszym celem jest zwiększenie liczby zapylaczy w naszym powiecie – chcemy ufundować gminom domki dla pszczół, a także przeprowadzić z mieszkańcami warsztaty ich budowy - zapowiadają członkowie grupy PFO Pszczoły Fajne Owady. Agnieszka Drąg – reprezentująca grupę ZIELONI – przyznaje, że jej ekipa chce zająć się zazielenieniem żywieckich ulic. Do informowania i promocji działań mają aktywnie wykorzystać media społecznościowe – dodaje. Mateusz Bugaj – z grupy ECOlogic chce tworzyć filmy, które będą w rzetelny sposób informować o eklogi obalając przy tym mity właśnie jej dotyczące. - W zalewie informacji – mało kto zadaje sobie trud, aby je zweryfikować... - przyznaje nasz rozmówca. Natomiast grupa ESEJE już teraz zaprasza na ekologiczny piknik: EKOSENIOR-EKOJUNIOR, który już 26 września przy Szkole Podstawowej NR 5 w Żywcu.

Jak zgodnie podkreślają młodzi aktywiści – szkolenia pozwoliły im nie tylko poznać tajniki pisania projektów czy planowania budżetu dla własnych inicjatyw, ale przede wszystkim pozwoliły im rozwinąć skrzydła i odkryć w sobie umiejętności liderskie.

Pomysły mają być zrealizowane do końca października.

Projekt "Akademia EkoAsów" realizowany jest w ramach programu Aktywni Obywatele - finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

EkoAsy zaczynają swoje działania
Wielka akcja sprzątania Bydgoszczy