Nowy projekt muzyczny Bree & Chwila

i

Autor: FB Chwila

Dziś premiera debiutanckiego singla w wykonaniu projektu Bree& Zepół Chwila. Kto kryje się pod tymi nazwami ? Sprawdźcie !

2021-04-30 9:34

Dziś o godzinie 19:00 w przestrzeni internetowej i na portalach społecznościowych będzie miała miejsce wyjątkowa premiera debiutanckiego singla w wykonaniu projektu Bree & Zespół Chwila. Nagranie i obraz powstały w ramach Live Act'u do utworu pt. "Wojacka". Utwór ten został skomponowany przez duet przyjaciół Brygidę "Bree" Sordyl odpowiedzialną za linie wokalne oraz tekst, a także Macieja Ormańca - gitarzystę basowego, producenta muzycznego i kompozytora. Resztę dopełnili utalentowani muzycy Zespołu Chwila, a także Magdalena, Łucja i Piotr - zaproszeni do współpracy przez Bree.

 Projekt Bree & Zespół Chwila, to fuzja muzyczna łącząca folklor Beskidu Żywieckiego, a więc biały śpiew, skrzypce, instrumenty pasterskie z sekcją rytmiczną (perkusja, perkusjonalia, gitara basowa), elementami elektroniki (syntezatory, elektroniczne loop-y). Całość dopina brzmienie akordeonu zarówno w warstwie harmonicznej, jak również solowej.( posłuchaj poniżej)

O wykonawcach:

Brygida "Bree" Sordyl - etnomuzykolog, altowiolistka, śpiewaczka, zwolenniczka i propagatorka powrotu do wykonywania pieśni w tradycyjnej manierze górali żywieckich. Absolwentka Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach, a obecnie wykładowca skrzypiec ludowych oraz śpiewu tradycyjnego, na wydziale Muzyka Tradycyjna. Absolwentka studium doktoranckiego w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Instruktor śpiewu oraz kierownik kapeli w Zespole Regionalnym „Magurzanie” z Łodygowic. Kierownik Zespołu Regionalnego „Lipowianie” z Lipowej. Reaktywatorka, instruktorka i śpiewaczka grupy śpiewaczej „Magurzanki”. Członkini i współzałożycielka folkowej kapeli „PoPieronie”, a także instruktor śpiewu i skrzypiec w Fundacji Braci Golec. Jest Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także laureatką Nagrody Marszałka Województwa śląskiego. Poza pracą dla regionu współtworzy audycję "Źródełko" Polskiego Radia Dzieciom. Pochodzi z Pietrzykowic koło Żywca.

Zespół Chwila założony w 2015 r. w Międzybrodziu Bialskim przez Karolinę Prochot, Konrada Sadlika, Jakuba Walusia i Stanisława Dudka. Zespół do tej pory funkcjonował w okresie świąt Bożego Narodzenia, kreatywnie łącząc wiele gatunków muzycznych na bazie utworów kolędowych i pastorałek beskidzkich. Wszyscy muzycy pochodzą z Beskidów i współpracują ze sobą od wielu lat, udzielając się sesyjnie w różnych projektach muzycznych. Niezwykły klimat koncertów oddaje radość ze wspólnego muzykowania.Współpraca z Bree ma na celu poszerzyć działalność zespołu do aktywności całorocznej oraz spróbować odkryć, a także połączyć atuty każdego z nurtów, tak aby nie zatracić subtelności, jak również podkręcić energetycznie bazę.

Premiera będzie miała miejsce w tym miejscu -> https://fb.me/e/6cqYFSlM2

a także w serwisie You Tube -> https://www.youtube.com/watch?v=42EzNoihUZY&t=3s

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Posłuchaj:Bree&Chwila o swoim nowym projekcie muzycznym
Rafał Brzozowski zaprasza do oglądania Eurowizji 2021