Stop oszustom

i

Autor: KPP Żywiec

Dziś kolejne próby oszustwa seniorów. Żywieccy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę

2021-01-25 16:43

Mundurowi z powiatu żywieckiego apelują do seniorów o ostrożność i rozwagę! Oszuści po raz kolejny zaatakowali i próbują wyłudzić pieniądze od starszych mieszkańców regionu. Dzisiaj już sześciu mieszkańców powiatu żywieckiego odebrało telefony i usłyszało historię o rzekomym wypadku, którego sprawcą ma być bliska osoba, aby nie pójść do więzienia potrzebuje pieniędzy. Na szczęście seniorzy zachowali zimną krew i nie dali się nabrać. Jak tylko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami przerwali połączenie.

  Dzisiaj kolejni mieszkańcy Żywiecczyzny odebrali telefon i usłyszeli historię o tym, że ktoś bliski, syn, córka, wnuk, spowodowali śmiertelny wypadek, są na policji, i aby nie poszli do więzienia potrzebują pieniędzy. Na szczęście seniorzy są już wyedukowani i nie dali się nabrać. Gdy tylko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami przerywali połączenia. Dzięki temu uchronili swoje oszczędności przed telefonicznymi wyłudzaczami.

Niestety w minionym roku nie wszyscy wykazali się czujnością i dali się oszukać tracąc nieraz spore sumy pieniędzy. Dlatego żywiecka policja wciąż apeluje o ostrożność! Kolejne próby pokazują, że oszuści nie odpuszczają. Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy zadzwońmy do swoich bliskich i upewnijmy się czy to rzeczywiście oni potrzebują pomocy. Zajmie nam to chwilę, a w ten sposób nie stracimy często swoich oszczędności życia. 

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Policjanci nie mieli litości dla tego kierowcy