Symbolicznie przekazano sprzęt

i

Autor: Katarzyna Graboń

Dzięki zaangażowaniu biegaczy do dzieci trafia najpotrzebniejszy sprzęt rehabilitacyjny - wózek czy specjalistyczne ortezy

2022-01-20 17:25

Podsumowano akcję "Biegnę dla..." która od kilku lat towarzyszy żywieckiemu półmaratonowi. Tymczasem, wystartowały już zapisy do kolejnej 22 już edycji imprezy

Niedawno informowaliśmy was o zapisach do 22 edycji półmaratonu dookoła jeziora żywieckiego. We wtorek podczas spotkania w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym w Żywcu odbyło się przekazanie czeków po 10 tysięcy zł dla dwójki niepełnosprawnych dzieci - Kasi oraz Wiktorka - z przeznaczeniem na niezbędny sprzęt rehabilitacyjny. - To finał akcji towarzyszącej półmaratonowi - którą od kilku lat współtworzy Fundacja PKO Banku Polskiego - jak przyznaje opiekunka dwunastoletniej Kasi - Agata Misiarz - nowy wózek na pewno się przyda.

- Wózek to takie drugie nogi dla Kasi - przyznaje w rozmowie z nami. - Nowy wózek jest lżejszy i wygodniejszy, ponieważ jest lepiej dopasowany do jej postury. Jak sądzę, zostawimy go tu na stałe w szkole, by swobodnie mogła się nim tu poruszać, a stary - nie pójdzie w odstawkę - będzie nadal wykorzystywany w domu - wyjaśnia pani Agata.

Biegacze doskonale wiedzą, jak ważne jest wsparcie - nie tylko na trasie - dlatego bardzo chętnie włączają się w akcję podczas tej ogromnej imprezy biegowej - dodaje dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Magdalena Worek.

- Biegacze bardzo chętnie przypinają plakietkę z oznaczeniem „Biegnę dla”… i nie ma z tym nigdy problemu. Biegacze to taka grupa ludzi, którzy bardzo chcą pomagać dzieciakom, a jeśli przy tej okazji mogą sobie pobiegać - to już świetne połączenie - przyznaje.

Bieg zaplanowano na pierwszą niedzielę kwietnia. Do tej pory dzięki akcji towarzyszącej ulicznemu bieganiu udało się wesprzeć już dziesięcioro dzieci.

Kuba Szmajkowski gotowy na Eurowizję 2022!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE