Symbolicznie przekazano sprzęt

i

Autor: Katarzyna Graboń

Dzięki zaangażowaniu biegaczy do dzieci trafia najpotrzebniejszy sprzęt rehabilitacyjny - wózek czy specjalistyczne ortezy

2022-01-20 17:25

Podsumowano akcję "Biegnę dla..." która od kilku lat towarzyszy żywieckiemu półmaratonowi. Tymczasem, wystartowały już zapisy do kolejnej 22 już edycji imprezy

Niedawno informowaliśmy was o zapisach do 22 edycji półmaratonu dookoła jeziora żywieckiego. We wtorek podczas spotkania w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym w Żywcu odbyło się przekazanie czeków po 10 tysięcy zł dla dwójki niepełnosprawnych dzieci - Kasi oraz Wiktorka - z przeznaczeniem na niezbędny sprzęt rehabilitacyjny. - To finał akcji towarzyszącej półmaratonowi - którą od kilku lat współtworzy Fundacja PKO Banku Polskiego - jak przyznaje opiekunka dwunastoletniej Kasi - Agata Misiarz - nowy wózek na pewno się przyda.

- Wózek to takie drugie nogi dla Kasi - przyznaje w rozmowie z nami. - Nowy wózek jest lżejszy i wygodniejszy, ponieważ jest lepiej dopasowany do jej postury. Jak sądzę, zostawimy go tu na stałe w szkole, by swobodnie mogła się nim tu poruszać, a stary - nie pójdzie w odstawkę - będzie nadal wykorzystywany w domu - wyjaśnia pani Agata.

Biegacze doskonale wiedzą, jak ważne jest wsparcie - nie tylko na trasie - dlatego bardzo chętnie włączają się w akcję podczas tej ogromnej imprezy biegowej - dodaje dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Magdalena Worek.

- Biegacze bardzo chętnie przypinają plakietkę z oznaczeniem „Biegnę dla”… i nie ma z tym nigdy problemu. Biegacze to taka grupa ludzi, którzy bardzo chcą pomagać dzieciakom, a jeśli przy tej okazji mogą sobie pobiegać - to już świetne połączenie - przyznaje.

Bieg zaplanowano na pierwszą niedzielę kwietnia. Do tej pory dzięki akcji towarzyszącej ulicznemu bieganiu udało się wesprzeć już dziesięcioro dzieci.

Kuba Szmajkowski gotowy na Eurowizję 2022!