Podziękują za plony

i

Autor: pixabay

Dożynki Wojewódzkie tym razem w Jeleśni. Wspólne podziękowanie za plony już 29 sierpnia

2021-08-20 12:31

Dożynki to nie tylko okazja, aby dziękować za zbiory, ale także ucieszyć się spotkaniem z drugim człowiekiem, za którym przez pandemię bardzo tęskniliśmy

Wojewódzkie uroczystości zorganizowane zostaną w ostatnią niedzielę sierpnia. Wszystko rozpocznie tradycyjny korowód spod siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej pod Urząd Gminy, gdzie odbędzie się część obrzędowa dożynek. Tam również odprawiona zostanie polowa Msza Święta. Około 12.30 planowane jest rozpoczęcie części oficjalnej połączonej z przyznawaniem odznaczeń i wyróżnień oraz rozstrzygnięciem konkursu wieńcy dożynkowych. Od 14.00 rozpocznie się natomiast część artystyczna, podczas której zaprezentują się lokalne zespoły regionalne i kapele. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół Krywań.- Zorganizowanie dożynek o zasięgu wojewódzkich to oczywiście ogrom pracy, ale przede wszystkim olbrzymi zaszczyt i wyróżnienie. Mamy za co dziękować - przyznaje wójt Jeleśni, Anna Wasilewska. - Oprócz tego, że ostatnie nawałnice nas omijały, udało się przetrwać ten jakże trudny dla nas wszystkich czas pandemii. Tu u nas, w górach mamy trudne rolnictwo. Ceńmy je, i podziękujmy za to, co postawili nam nasi ojcowie - dodaje nasza rozmówczyni i dodaje - czujcie się zaproszeni i przyjeżdżajcie. My już zadbamy o to, abyście poczuli się u nas zaopiekowani.

Podczas dożynek goście będą mogli obejrzeć pokazy dawnych obrzędów pasterskich, prac gospodarskich, ale także będzie okazja zobaczyć wystawę sztuki ludowej.

Ważna informacja techniczna: przy zrzędnie gminy oraz zakładzie komunalnym i kościele, przygotowane będą parkingi dla vipów, natomiast wszyscy przyjezdni oraz mieszkańcy proszeni są o to, by parkować wzdłuż drogi powiatowej oraz przy szkole. Osoby które przyjadą autobusami - przekierowane zostaną na dworzec PKP, gdzie stworzone zostanie „centrum przesiadkowe” - nasi kierowcy podjadą po gości - zapewnia Anna Wasilewska.

Dożynki wojewódzkie w Jeleśni - zaprasza wójt Anna Wasilewska
W Nowym Targu robią lody z owczego mleka