Było w czym wybierać...

i

Autor: FB HDK PCK przy Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz

Dobrzy ludzie nie zawiedli i mała Justynka z Radziechów z jest znacznie bliżej powrotu do zdrowia

2021-11-16 17:01

Hojność darczyńców pozwoli na przeprowadzenie niezbędnej operacji

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy urzędzie gminy Radziechowy-Wieprz zawiązał komitet społeczny, by przeprowadzić zbiórkę. W weekend w Domu Ludowym w Radziechowach odbył się kiermasz - jak się okazało niezwykle udany. Wszystkie rzeczy sprzedawane podczas niedzielnego kiermaszu - grupa pozyskała od darczyńców, a hitem okazały się pieczone przez tatę dziewczynki... domowe pączki.

- Dobrzy ludzie z całej gminy i nie tylko nie zawiedli i bardzo hojnie obdarowali nas darami i licznie uczestniczyli w kiermaszu - przyznają wolontariuszki Edyta i Anna.

- W naszym asortymencie jest odzież nowa, odzież używana w doskonałym stanie, biżuteria i książki, jest też sprzęt AGD, ale trafiały się i takie skarby jak… gokart czy rower - wszystko poszło - wyliczają z uśmiechem.

- Ludzie nas bardzo zaskoczyli tym, co podarowali na nasz kiermasz - pomysłowości im nie brakowało - karnet na siłownię, bilety na mecz czy do kina. Była nawet klatka na chomika… i ona także znalazła swojego nowego właściciela - dodają, nie kryjąc radości z sukcesu akcji.

Podczas kiermaszu obecna była też sama Justynka i jej najbliżsi. Dziewczynka wymaga całodobowej opieki, jednak szansą dla niej jest kosztowna operacja nóg, która miałaby zostać przeprowadzona w Niemczech. - Justynka urodziła się z niedotlenieniem okołoporodowym, do tego dochodzi jeszcze niepełnosprawność intelektualna oraz zdiagnozowana padaczka… mówi Bogusława Wojtyła - mama siedmiolatki.

Dla rodziny wyzwaniem jest także niepełnosprawność ruchowa dziewczynki - samodzielnie nie stoi, ani nie siedzi.

- Operacja pozwoliłaby znacznie usprawnić nogi Justynki - wyjaśnia jej mama. - Mamy nadzieję, że dzięki niej nasza córka, nawet z pomocą kul czy chodzika, ale będzie mogła wreszcie zrobić samodzielnie choć kilka kroków - dodaje.

Na niezbędną operację dziewczynki w potrzebne jest pond 70 tysięcy złotych. Dzięki akcji w Radziechowach udało się zebrać ogromną kwotę ponad czterdziestu ośmiu tysięcy złotych. Brakuje już bardzo niewiele.Więcej o Justynce znajdziecie:

https://www.siepomaga.pl/justyna-wojtyla

Szansa dla małej Justynki
ZWROT