Druchowie z Łodygowic na Wieżowcu 2022

i

Autor: FB MDP Łodygowice

Do pokonania 800 schodów i to biegiem, a na dodatek z pełnym osprzętem. Druhowie z Łodygowic wspinali się na Pałac Kultury i Nauki - Wieżowiec 2022

2022-10-04 14:07

W pełnym oprzyrządowaniu i mundurze i tak do góry na 30 piętro pałacu kultury. Do takiego wyzwania stanęli młodzi druhowie z Łodygowic - Dominik Kania i Jakub Jachnicki, którzy na co dzień - prócz ochotniczej służby - szkolą też młodzieżową drużynę pożarniczą.

- Chcieliśmy się sprawdzić - relacjonują młodzi strażacy-ochotnicy.- Od jakiegoś czasu ćwiczymy i próbujemy na co nas stać - przyznaje druh Dominik. - Sama konkurencja polegała na możliwie najszybszym dotarciu na trzydzieste piętro pałacu. - Pełen mundur i oprzyrządowanie no i oczywiście adrenalina - świetne doświadczenie – podsumowuje.

Aż 170 załóg wzięło udział w IV Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach

Do udziału w IV Mistrzostwach Polski Strażaków w biegu po schodach na Pałac Kultury i Nauki - WIEŻOWIEC 2022 - wzięło udział ponad 170 załóg.- Konkurencja była spora i zadanie nie łatwe - przyznaje druh Jakub.

Wieżowiec 2022 sprawdzianem wydolnościowym dla strażaków

- Jakoś przy piętnastym piętrze poczułem lekką zadyszkę - śmieje się zawodnik. Do tego znać o sobie dało też ciśnienie, ale nie żałuję - było świetnie. Prawda jest taka, że takie „sprawdziany” bardzo nam, strażakom się przydają. Na co dzień, w naszej w służbie liczy się przecież każda sekunda, a dobra kondycja fizyczna jest niemal niezbędna - kwituje strażak.Druhowie - jak podczas akcji - działali drużynowo, liczył się czas, gdy drugi przekroczył linię mety. Śmiałkowie z Łodygowic wbiegli na 30 piętro Pałacu Kultury w czasie 8 minut i 50 sekund. Najszybsi strażacy na górę dostali się w zaledwie 5 minut. Już wiadomo, że panowie chcą powtórzyć wyczyn - oczywiście, jak zapowiadają panowie- z lepszym wynikiem.

Wieżowiec 2022 to prawdziwy test wydolności strażaków
Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu