Całkiem poważnie o humorze

i

Autor: fb Szymon J. Wróbel

Czasem jest tak źle, że jedynym wyjściem jest śmiech. Nowa książka młodego autora z Żywiecczyzny

2021-10-05 16:44

To prawdopodobnie najpoważniejsza książka o humorze - tak o swojej książce mówi jej autor Szymon Wróbel. Niebawem premiera jego najnowszej książki pt. "Humorem i (u)Śmiechem"

Książka to zbiór wywiadów z nieoczywistymi rozmówcami - wśród nich... Anna Dymna, Krzysztof Wielicki ale także... negocjator policyjny Krzysztof Balcer. ta książka jest dla mnie chyba najważniejszym do tej pory projektem i mam nadzieję, że komuś po prostu pomoże - przyznaje sam autor.

Jak zdradził nam w rozmowie Szymon Wróbel to jeden z najważniejszych projektów, nad którymi pracował. Zderzenie przeróżnych osób, z zupełnie innymi doświadczeniami, ale łączy je właśnie humor i uśmiech - przez które oswajają rzeczywistość, poprzez które pracują lub realizują swoje pasje.

- Sztuka i kultura to zbiór emocji, którymi twórca chce oddziaływać na publiczność czy czytelników, jak w moim przypadku...W tej książce jest sporo ukrytych wskazówek, które być może czytelnicy odkryją... Mam nadzieję, że ta wskazówka będzie drogowskazem dla tych, którzy z czymś się zmagają - wyjaśnia.

Jak zapowiada Szymon Wróbel - w książce oczywiście nie zabraknie sporej dawki dowcipów...

- Zatraciliśmy chyba już zupełnie tę wyjątkową umiejętność opowiadania kawałów... Odeszliśmy od tradycji opowiadania sobie dowcipów w towarzystwie, bardziej nas pochłonęły social media i zamykamy się w swojej przestrzeni - zauważa nasz rozmówca. - Dlatego w książce pojawią się kawały z moich młodzieńczych lat - zapewnia.

Książka na rynku pojawi się 13 października, a spotkanie z autorem zaplanowano w Miejskim Centrum Kultury na 23 października.

Humorem i (u)śmiechem - czyli o nowej książce Szymona Wróbla
Śląsk będzie miał akademię