Kacper Sztuka w Formule 3

i

Autor: Facebook/Kacper Sztuka

Sport

Cieszynianin coraz bliżej F1. Kacper Sztuka podpisał kluczowy kontrakt

Kacper Sztuka będzie ścigał się w tym sezonie w Formule 3. Młody cieszynianin wcześniej wygrał włoską F4, został dostrzeżony przez Red Bulla (trafił do ich akademii), a teraz robi następny krok w swojej karierze. Sztuka jest coraz bliżej, żeby być kolejnym Polakiem w F1.

Cieszynianin będzie ścigał się w Formule 3

Cieszynianin Kacper Sztuka w sezonie 2024 zadebiutuje w Formule 3. Będzie reprezentował on barwy holenderskiego zespołu MP Motorsport. – To spełnienie marzeń. MP Motorsport to wiodący zespół w F3, który co roku walczy o czołowe pozycje. Ich doświadczenie będzie dla mnie niezwykle ważne w moim debiutanckim sezonie, który rozpocznie się na początku marca w Bahrajnie – napisał Sztuka w mediach społecznościowych. 

Polak jest więc coraz bliżej swojego upragnionego celu, czyli pójścia śladem Roberta Kubicy i ścigania się w ramach Formuły 1. Warto też dodać, że wyścigi tej klasy, w której będzie uczestniczył Sztuka, towarzyszą Grand Prix F1. 

W sezonie 2024 rundy F3 odbywać się będą na słynnych torach takich, jak m.in. Monza, Spa-Francorchamps czy Silverstone. 

Kacper Sztuka to wielki talent. Dostrzegli to przedstawiciele Red Bulla

Kacper Sztuka urodził się 29 stycznia 2006 roku w Cieszynie. Rozpoczął ściganie w kartingu w wieku czterech lat. Swoją przygodę z Formułą 4 zaczął z kolei w 2019 roku (oficjalny debiut zaliczył dwa lata później). W ramach ciekawostki warto dodać, że ze względu na niski wzrost (150 cm) dostosowano samochód do jego warunków fizycznych. Sztuka zwrócił na siebie uwagę zespołów Formuły 4 i w maju 2021 roku zadebiutował we Włoskiej Formule 4. Został ponadto najmłodszym w historii polskim kierowcą wyścigowym w tej serii.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Polak wywalczył tytuł mistrza Formuły 4 na włoskim torze Vallelunga. Nic więc dziwnego, że Sztuka jest uznawany za ogromny talent, który w przyszłości może osiągnąć duże sukcesy w świecie motosportu.

Świetne wyniki nie uszły uwadze Red Bullowi. W 2023 roku, o czym informowaliśmy na naszych łamach, Sztuka został włączony do juniorskiego programu tej stajni, w której na co dzień jeździ mistrz świata Max Verstappen.