Jarmark na żywieckim rynku zagości po raz 7

i

Autor: FB Antoni Szlagor

Żywiec szykuje się na Boże Narodzenie. Poznaliśmy program świątecznego jarmarku

2022-12-05 8:21

Świąteczna gorączka coraz bardziej opanowuje Żywiec. Na miejskim rynku stanęła choinka, a tuż obok niej ma właśnie miejsce montaż lodowiska. Poznaliśmy również datę tegorocznego jarmarku bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 20-22 grudnia.

7. Jarmark Bożonarodzeniowy w Żywcu

Już po raz siódmy płytę żywieckiego rynku opanują wystawcy oferujący lokalne i regionalne produkty świąteczne. Kiermasz będzie otwarty otwarty przez 3 dni - od 20 do 22 grudnia, a stoiska będą czynne od godziny 9:00. Na jarmarku będzie można nabyć:

  • stroiki bożonarodzeniowe, ozdoby świąteczne i szopki
  • wyroby sztuki ludowej, rękodzieła i ceramikę artystyczną
  • wędliny swojskie, sery góralskie, sękacze, ciasta, pierogi, pierniki, chałwy i przyprawy
  • grzańce, gorącą czekoladę i piwa rzemieślnicze
  • biżuterię ze srebra
  • zabawki ekologiczne i ludowe

To wspaniałe, pełne kolorów święto, które wspaniale wpisało się w przedświąteczny krajobraz naszego miasta -  Jarmark to oczywiście stragany, pełne smakołyków, unoszących się w powietrzu zapachów pysznego świątecznego jedzenia, to również inspiracja do niebanalnych prezentów pod choinkę. Każdy znajdzie coś dla siebie! W tym roku chcemy jednak, by Jarmark był zupełnie wyjątkowy! Również pod względem artystycznym. Przede wszystkim potrwa dłużej, bo do godziny 20.00, by wszyscy Państwo mogli zdążyć zrobić zakupy.

- informuje burmistrz Żywca, Antoni Szlagor.

Jarmark w Żywcu - program artystyczny

Na tegorocznym jarmarku bożonarodzeniowym nie zabraknie również atrakcji artystycznych. We wtorek 20 grudnia miasto zaprasza na karaoke show z kolędami, świątecznymi piosenkami. W jego trakcie odbędą się również konkursy z nagrodami. Następnego dnia swoje muzyczne umiejętności zaprezentują uczniowie szkoły ze Szkoła Muzyki Rozrywkowej W Żywcu. Zwieńczeniem artystycznej części jarmarku będzie pokaz tancerzy ognia, który odbędzie się 22 grudnia.

Jak poinformował Urząd Miasta w Żywcu, wciąż poszukiwane są utalentowane osoby, które będą chciały wystąpić podczas jarmarku. Artyści mogą składać swoje zgłoszenia do 7 grudnia, dzwoniąc pod numer 33 475 42 51.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczecinie