nowy przystank w Lipowej

i

Autor: Agata Chmielowska

Choinka i nowy przystanek -prezenty na Święta dla mieszkańców Gminy Lipowa

2020-12-12 18:52

W tym roku z powodu pandemii nie mogły, jak co roku odbyć się w Lipowej gminne Mikołajki. Wójt Jan Góra obiecał jednak, że znajdzie sposób by obdarować prezentami mieszkańców swojej Gminy. I słowa dotrzymał. Na centralnym placu Lipowej stanęła świąteczna choinka, ale to nie jedyny prezent na nadchodzące święta.

     Mieszkańcy gminy otrzymają na tegoroczne święta nowy przystanek w centrum sołectwa Lipowa.

-To będzie piękny drewniany przystanek -zapewnia Szymon Wróbel z Urzędu Gminy Lipowa.( posłuchaj poniżej )

Jego dodatkową zaletą będzie wyjątkowa dekoracja. Będzie to kwiecisty przystanek, dzięki temu, że zostaną na nim zainstalowane specjalnie skonstruowane donice, które będą przepuszczały wodę. W donicach zasadzimy kwiaty. Będą dodatkowo zdobiły drewnianą bryłę przystanku-wyjaśnia Szymon Wróbel.

Przystank w centrum Lipowej powstaje dzięki jednmu z lokalnych biznesmenów.( jak powstaje przystanek zobacz w galerii)

- Dzięki temu zamiast brzydkiego, brudnego przystanku będziemy mieli piękny obiekt małej archiektury, dodakowo na wiosnę otoczony żywymi kwiatami-mówi Szymon Wróbel.

  To nie jedyny świąteczny prezent dla mieszkańców Gminy Lipowa. Jakiś czas temu na kanale youtub pod #-tagiem "Malownicza gmina Lipowa" pojawił się filmik pokazujący Gminę z lotu ptaka. Przed świętami pojawi się kolejna odsłona tego filmiku - obiecuje Szymon Wróbel.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl! 

Szymon Wróbel z Urzędu Gminy Lipowa o nowym przystanku w prezencie na święta dla mieszkańców Lipowej
Bydgoszcz w świątecznej odsłonie