Jukace z Zabłocia zapraszają na warsztaty by poznac ich tradycję

i

Autor: Jukace

Chcą podzielić się swoją wyjątkową tradycją. Jukace z Zabłocia zapraszają na warsztaty

2021-11-25 22:24

W najbliższą niedzielę będzie można poznać barwną tradycję zabłockich kolędników. To warsztaty tylko dla prawdziwych facetów...

Chcą przekazywać swoją lokalną tradycję i wprowadzać młodych do grupy. Jukace z Zabłocia organizują specjale warsztaty dla młodych chłopaków, którzy chcą dołączyć do barwnej grupy kolędników, a takich nie brakuje - mówi „kasjer” - Szymon Kubiesa.

Po ostatnim pandemicznym roku czujemy spory niedosyt. Musieliśmy dostosować się do ograniczeń, ale symbolicznie byliśmy z mieszkańcami Zabłocia, więc nasza tradycja jednak przetrwała - wyjaśnia.Teraz jednak sporo jest młodych chłopaków, którzy chcą wstąpić w szeregi naszej grupy. Świetnie, że ich nie brakuje, ale my jesteśmy od tego, by wprowadzić ich w hierarchię i wyjaśnić znaczenie poszczególnych postaci - dodaje. - Osobną sprawą jest samo wykonanie poszczególnych elementów takich jak maska, pas z dzwonkami czy ciaka... - tego też nauczymy - tradycja musi przecież trwać - dodaje z uśmiechem nasz rozmówca.

Najmłodsi członkowie grupy mają świadomość, jak wiele mogą się nauczyć od starszych kolegów- mówi 9-letni Piotrek Cegliński.

- Pierwszy raz zobaczyłem, co oni robią i stwierdziłem, że to jest super. Sporo można się od nich nauczyć. Nie każdy ma na tyle odwagi, by założyć taki strój... Niektórzy są prawdziwymi facetami... Jesteśmy całego serca dumni z tego, że jesteśmy Jukacami - podsumowuje.

Warsztaty już w najbliższą niedzielę w Klubie Papiernik – na Zabłociu oczywiście... Początek spotkania z tą wyjątkową tradycją już o 15-tej.

Chcecie wiedzieć więcej o tej wyjątkowej tradycji – posłuchajcie:

Jukace zapraszają na warsztaty
W formie 24: czy metabolizm zwalnia wraz z wiekiem?