charytatywna wystawa psów rasowych w Węgierskiej Górce

i

Autor: Agata Chmielowska

Charytatywna wystawa psów w Węgierskiej Górce. Hodowcy z Polski pomagają swoim kolegom z Ukrainy

2022-05-02 14:36

60 pupili małych i dużych, kudłatych i krótkowłosych, szczeniaków i zupełnie dorosłych, zaprezentowało się w trakcie charytatywnej wystawy psów rasowych w Węgierskiej Górce. Imprezę zorganizował Polski Zwiazek Kynologiczny by pomóc hodowcom z Ukrainy. Pieniądze z imprezy zostały przekazane na zakup karmy dla psów z za naszej wschodniej granicy.

 Cykliczna wystawa psów rasowych w Węgierskiej Górce odbędzie się w czerwcu. Sobotnia wystawa została zorganizowana by zebrać środki na zakup karmy dla psów hodowców na Ukrainie -wyjaśnia organizatorka wydarzenia - Edyta Zalejaż krajowy sędzia kynologiczny, zoolopsycholog.

-Zgłosiło się 60 psów, różne rasy, poprzez małe chihuahy, papillony, yorki w różnych  kolorach i odmianach aż po owczarki. Są to tylko i wyłącznie psy naszych hodowców, którzy zgodzili się wspomóc hodowle, które zostały na Ukrainie. Chcemy im pomóc wysyłając karmę kolejnym transportem. Wcześniej już takie transporty karmy poszły-mówi Edyta Zalejaż ( posłuchaj poniżej )

Mimo, że  impreza miała charakter charytatywny ocenianie prezentowanych czworonogów było jak najbardziej zgodne z zasadami takich konkursów - zapewnia Adam Rojek krajowy sędzia kynologii.

-Ocenia się psy według wzorca rasy, dzieli się je według grupy wiekowej lub jeśli w danej rasie są championy to idą w klasie championów, a w klasie uzytkowej psy pracujące lub minimum z ukończonym egzaminem PT . Pies musi mieć conajmniej czterepokoleniowy rodowód i to potwierdzony przez odpowiedni Klub-wyjaśnia sędzia Rojek.

Jak wypadły prezentowane czworonożne piękności możecie się przekonać oglądając poniżej wideo i fotorelację z wydarzenia.

Tym razem nagrody za zwycięstwa w poszczegółnych kategoriach były symboliczne. Pieniądze  jakie pozyskano z wpisowego zostaną przeznaczne na zakup karmy dla psów, która już niebawem ruszy kolejnym transportem do hodowców na Ukrainę.

Kolejna wystwa psów rasowych odbędzie się w Węgierskiej Górce już czerwcu.

posłuchaj; Edyta Zalejaż krajowy sędzia kynologiczny o charytatywnej wystawie psów rasowych w Węgierskiej Górce
Charytatywna wystawa psów rasowych w Węgierskiej Górce