Szkolenie WPR Żywiec

i

Autor: WPR Żywiec

Było szkoleniowo ale i niebezpiecznie-akcja ratownicza w trakcie szkolenia Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Żywcu

2021-05-02 11:32

Ratownicy nowopowstałego, Oddziału żywieckiego, Wodnego Pogotowia Ratunkowego, podczas prowadzonych na Jeziorze Żywieckim ćwiczeń operatorów łodzi ratowniczych udzielili pomocy załodze łodzi żaglowej Omega, która, ze względu na wymagające warunki atmosferyczne- dopychający wiatr, sięgający momentami 4 w skali Beauforta, miała problemy z wypłynięciem z tzw. Moszczanki.

  Ratownicy Wodnego Pogotowia Ratunkowego przypominają, aby ze względu na górski charakter Jeziora Żywieckiego i nieregularne mocne wiatry, dopasowywać plany żeglugowe do swoich umiejętności, ponieważ akwen jest wymagający i nieprzewidywalny. Był to dobry sprawdzian dla operatorów lodzi ratowniczej i doskonała możliwość weryfikacji standardów szkoleniowych, według których szkoleni są ratownicy. ( galeria poniżej)

Majówka, mimo kiepskiej pogody, to pierwszy sprawdzian dla ratowników przed nadchodzącym sezonem wakacyjnym. WPR  Żywiec  zaprasza chętnych, którzy chcą dołączyć do ekipy ratowniczej na żywiecczyźnie  do udziału w kursach i szkoleniach:

-Ratownika Wodnego

-Sternika Motorowodnego

-Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Te 3 kursy pozwolą Ci zostać pełnoprawnym ratownikiem wodnym. A my współpracujemy z wieloma organizacjami ratowniczymi i możemy pomóc wyjechać Ci do pracy np nad Bałtyk, co będzie przygodą życia- informują ratownicy WPR oddział Żywiec.

Zapisy: zywiec@wodnepogotowieratunkowe.org.pl lub pod numerem telefonu : 606353928

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Bezpieczna majówka nad wodą. Jak nie utonąć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE