Śląska KAS zachęca do licytacji ekskluzywnej biżuterii

i

Autor: KAS Katowice

Brylanty i czarne diamenty okazyjnie – Krajowa Administracja Skarbowa w Katowicach zachęca do licytowania ekskluzywnych kosztowności

2021-03-18 16:35

Śląska KAS wystawiła na licytację niezwykłe kosztowności ze złota oraz platyny . Na licytację trafiły naszyjniki, bransoletki, kolczyki i klipsy oraz pierścionki. Wyroby jubilerskie są wykonane ze złota i wysadzane brylantami. Zgodnie z wyceną biegłego całkowita wartość biżuterii wynosi ponad 169 tys. złotych. Pierwszą licytację zaplanowano na 24 marca 2021 roku.

Wśród licytowanych kosztowności znalazł się złoty naszyjnik z 70 brylantami o różnej średnicy, którego wartość szacunkowa wynosi 14 tys. złotych. Podczas pierwszej licytacji cena wywołania tego przedmiotu to 10,5 tys. złotych. Z opinii rzeczoznawcy wynika, że najwięcej diamentów osadzono w klipsach z białego i żółtego złota. Para klipsów zawiera 196 sztuk diamentów różnej średnicy, w tym 100 czarnych diamentów. Czarne diamenty są niezwykle rzadkie, występują tylko w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej (miejsca uderzenia obiektu pozaziemskiego). Istnieją teorie, które zakładają, że czarne diamenty na Ziemię trafiły prawie 3 miliony lat temu, w wyniku wybuchu gwiazdy. Szacunkowa wartość licytowanych klipsów to 7,5 tys. złotych - mówi Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. ( posłuchaj poniżej)

Kolejną licytację zaplanowano na 14 kwietnia 2021 roku. Wśród licytowanej biżuterii znajdują się naszyjniki, kolczyki, pierścionki, bransoletki oraz zegarek damski z 43 brylantami. Kosztowności wysadzane są nie tylko brylantami, wśród ozdobnych kamieni pojawiły się rubiny, opale, szafiry oraz perły. Jedna z licytowanych bransoletek wysadzana jest rzadkim i cenionym jubilerskim kamieniem ozdobnym zwanym tanzanitem. Tanzanit zachwyca swym niezwykłym niebieskim kolorem, który pod wpływem światła przechodzi w lawendowy i głęboki fiolet, a nawet w czerwień. (galeria )

Chętni, którzy chcieli by się stać właścicielami tych ekskluzywnych kosztowności powinni zajrzeć na stronę Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach. Licytację zaplanowano na 24 marca. Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku - termin drugiej licytacji ustalono dzień później. W związku z epidemią koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, w czasie pobytu w obiekcie urzędu skarbowego obowiązują zasady bezpieczeństwa wynikające z obostrzeń epidemiologicznych. Osoby uczestniczące w licytacji są obowiązane do stosowania maseczek zasłaniających usta oraz nos.

Grażyna Kmiecik z Izby Administracj iSkarbowej w Katowicach o kolejknej licytacji ekskluzywnej biżuterii
Otwarcie pierwszego w Szczecinie sklepu charytatywnego