szpital w Żywcu

i

Autor: Szpital Żywiec

Brak personelu na oddziale cowidowym w nowym Szpitalu Żywiec grozi jego zamknięciem. Apel Starosty Żywieckiego do Medyków

2020-11-06 12:35

Szanowni Państwo. Z uwagi na bardzo trudną i dynamiczną sytuację związaną z zachorowaniami na COVID-19 zwracam się z apelem o pomoc dla Mieszkańców Powiatu Żywieckiego.Z informacji, jakie uzyskałem, w dniach 31.10.2020 – 1.11.2020 na Śląsku nie było wolnych miejsc w szpitalach jednoimiennych oraz na oddziałach covidowych – zabrakło miejsc, gdzie moglibyśmy hospitalizować naszych pacjentów. Utworzony przez Dyrekcję Szpitala Żywiec oddział covidowy na chwilę obecną nie posiada już ani jednego wolnego łóżka.

  Z powodu braku personelu pod znakiem zapytania jest, czy uda się utrzymać istniejący oddział.

Stąd też zwracam się z olbrzymią prośbą do personelu medycznego, w tym do lekarzy rodzinnych, lekarzy mieszkających na terenie Powiatu Żywieckiego różnych specjalności, pielęgniarek, ratowników medycznych i ratowników KPP o wsparcie pracy oddziałów Szpitala Żywiec. Każda godzina dyżurowa przepracowana przez Państwa miałaby olbrzymie znaczenie dla pacjentów wymagających hospitalizacji i oznaczałaby rozciągnięcie opieki nad Państwa pacjentami na terenie nowoczesnego szpitala.

Zwracam się do Państwa nie w swoim imieniu, ani też nie w imieniu Szpitala Żywiec, ale w imieniu Mieszkańców Powiatu Żywieckiego – pacjentów, wśród których mogą znaleźć się Wasi znajomi, przyjaciele czy rodzina.

Wszelkie zapytania dotyczące godzin dyżurowych i wynagrodzenia prosimy kierować do:

InterHealth Canada

Szpital Żywiec

tel. 736 625 641

tel. 696 929 586

e-mail: szpital@szpitalzywiec.pl

W sprawach innych związanych z tym apelem do:

Starostwa Powiatowego w Żywcu

tel. 33 860 50 00

e-mail: starostwo@zywiec.powiat.pl

Ksiądz ratownik medyczny