Celebrowanie Niepodległej w Soli

i

Autor: Fundacja Mai i Mata Kwiatkowskich

Bijące serce jedności - czyli cykl wydarzeń społeczno-kulturalnych w Soli

2022-06-17 15:50

Już w najbliższą sobotę w Centrum Animacji Działań Twórczych SORGENTE przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli, koło Zwardonia

Bijące serce jedności to cykl wydarzeń społeczno-kulturalnych obejmujący pokaz filmu z dyskusją, wykład, debatę społeczną i koncert podczas którego odbędzie się prapremiera IV Symfonii Góralskiej „Freedom Madness” Mata Kwiatkowskiego. Wydarzenia odbywają się w przestrzeni Centrum Animacji Działań Twórczych SORGENTE w Soli – miejscu o niezwykłej atmosferze i klimacie, w którym każdy czuje się mile widziany, życzliwie ugoszczony i zainspirowany. Do udziału w cyklu zaproszeni zostali wybitni polscy muzycy jazzowi – między innymi Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela, Marek Konarski, Kacper Majewski i Michał Aftyka, a muzykom towarzyszy Kapela Góralska Andrzeja Kalaty Korca. Wykład, dyskusję i debatę poprowadzi historyk i politolog młodego pokolenia – Tomasz Szczepaniak, który jako pasjonat historii i prawdziwy humanista porywa słuchaczy swoją wiedzą i charyzmą. BIJĄCE SERCE JEDNOŚCI to wydarzenie, które w twórczy i interdyscyplinarny sposób celebruje niepodległość Polski oraz daje przestrzeń do refleksji i dyskusji na temat społecznego aspektu wolności oczami współczesnego Polaka. Cykl odbywa się pod patronatem Festiwalu ClassiX – flagowego wydarzenia Fundacji Mai i Mata Kwiatkowskich.

Projekt ten dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2027-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Chcecie wiedzieć więcej – posłuchajcie, co będzie się działo już w najbliższą sobotę w Soli – zaprasza Maja Kwiatkowska

Bijące serce jedności - zaprasza Maja Kwiatkowska
Powrót najpopularniejszej szczecińskiej huśtawki. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na bulwarach