Bielsko-Biała miastem uniwersyteckim

i

Autor: Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Nauka

Bielsko-Biała miastem uniwersyteckim. Od 1 września zacznie działać oficjalnie Uniwersytet Bielsko-Bialski

W Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę zawierającą zapis o zmianie nazwy Akademii Techniczno-Humanistycznej na Uniwersytet Bielsko-Bialski. Tak więc wieloletnie starania o powstanie uniwersytetu w mieście dobiegły oficjalnie końca.

Bielsko-Biała stała się uniwersyteckim miastem

We wtorek, 22 sierpnia, w Dzienniku Ustaw została opublikowana ustawę zawierającą zapis o zmianie nazwy Akademii Techniczno-Humanistycznej na Uniwersytet Bielsko-Bialski. Będzie ona obowiązywała od 1 września 2023 roku.

W związku z tym, na stronie uczelni krótki list w sprawie zmiany opublikował dr hab. inż. Jacek Nowakowski, prof. ATH, rektor uczelni.

- Nowy rok akademicki 2023/2024 rozpoczniemy już jako Uniwersytet Bielsko-Bialski. Jest to owoc koncentracji naszej działalności w zakresie rozwoju naukowego, aktywności dydaktycznej, a także budowy nowej oraz modernizacji istniejącej infrastruktury badawczej, dydaktycznej i socjalnej. Jestem przekonany, że wspólnie podejmujemy wyjątkowe zobowiązanie i odpowiedzialność za rozwój naszej uczelni, miasta Bielska-Białej i całego regionu, które wypełnimy, zapewniając kształcenie uniwersyteckie dla młodzieży - czytamy. 

Wiadomo, że Uniwersytet Bielsko-Bialski w nadchodzącym roku akademickim będzie prowadził kształcenie na 24 kierunkach studiów.

Najważniejsze informacje o uczelni

W 1969 roku w Bielsku-Białej powstała filia Politechniki Łódzkiej. Przez ponad 30 lat uczelnia kształciła inżynierów. W 2001 roku filię przekształcono ją w samodzielną uczelnię. I tak powstała Akademia Techniczno-Humanistyczna. Kontynuowała ona tradycje kształcenia technicznego, ale oferta dydaktyczna została rozszerzona - o nauki społeczne i humanistyczne. 

Wszystkie budynki dydaktyczne, laboratoria, warsztaty i hala sportowa znajdują się w jednym miejscu - na ternie kampusu uczelni przy ul. Willowej. 

QUIZ wiedzy o polskiej polityce. Sprawdź się przed wyborami i udowodnij, że jesteś wzorowym obywatelem!

Pytanie 1 z 15
Ile trzeba mieć lat, aby w Polsce kandydować do Sejmu?