Przez Bielsko-Białą przeszła nawałnica. Jest bardzo dużo zniszczeń

i

Autor: Waszym okiem - Radio Bielsko/Facebook Przez Bielsko-Białą przeszła nawałnica. Jest bardzo dużo zniszczeń

Przez Bielsko-Białą przeszła nawałnica. Jest bardzo dużo zniszczeń

Wtorek 22 sierpnia w Bielsku-Białej stał pod znakiem załamania pogody. Przez miasto przeszły nawałnice. Internauci mówią nawet o utworzeniu się w pewnym momencie leja kondensacyjnego. Jest bardzo dużo uszkodzeń i zniszczeń.

Nawałnica w Bielsku-Białej. Wiele uszkodzeń i zniszczeń

We wtorkowy wieczór przez całe województwo śląskie przeszły nawałnice. Były burze i bardzo silny, porywisty wiatr. Pogoda załamała się również w Bielsku-Białej gdzie doszło do wielu zniszczeń. Obok burz, wiatru i gradu internauci twierdzą, że w pewnym momencie nad Bielsko-Białą utworzył się nawet lej kondensacyjny. Niezależnie od tego nad Bielskiem było bardzo niebezpiecznie. na osiedlu Karpackim, przed centrum handlowym na ul. Kolistej, wiatr zerwał z elementy elewacji budynku. 

Jak podaje Radio Bielsko, trąba powietrzna, która przeszła nad Bielsko-Białą, powaliła drzewa, zniszczyła samochody, dachy budynków czy wyrywała znaki drogowe z ziemi. Do największych strat doszło na osiedlu Karpackim i Beskidzkim. Zarejestrowała ją Sieć Obserwatorów Burz. Strażacy w Bielsku-Białej musieli interweniować aż 69 razy, z czego dwa razy przy uszkodzonych dachach budynków. Bardzo dużo interwencji odnotowano również w Gliwicach60), Mikołowie (57), Tychach (35) i Cieszynie (11).