Biblioteka czeka na stare fotografie

i

Autor: GBP Lipowa

Biblioteka szuka dawnych zdjęć - dostaną drugie życie w sieci

2020-11-18 17:07

Choć obecnie biblioteka jest zamknięta, jej pracownicy nie próżnują. W grudniu rusza nowy projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej. Pomożesz?

Od grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej rusza z nowym profilem na Facebooku. Pod hasłem Historyczna Lipowa - prezentowane będą zdjęcia oraz inne ciekawe materiały związane z historią gminy. Dyrektorka tamtejszej biblioteki - Sylwia Wróbel zachęca do przyłączenia się do tej inicjatywy.

- Jeśli ktoś z was ma dawne zdjęcia prezentujące naszą gminę podzielcie się z nami waszymi archiwaliami. Ważne momenty z życia społeczności, wydarzenia, uroczystości, a przede wszystkim ludzie sprzed lat… - wszystkie takie fotografie będą dla nas bezcennym darem - wyjaśnia.

Biblioteka czeka też na wspomnienia mieszkańców i artykuły sprzed lat. Warto dodać, że pamiątki przeszłości zostaną zdygitalizowane i oddane ich właścicielom - nie trzeba się więc obawiać.

- Wszystkie materiały, jakie zostaną nam dostarczone zeskanujemy i oryginały zwrócimy - zapewnia dyrektorka. Często nasze domowe archiwa są kopalnią cennych historycznie pamiątek - dlatego warto wykorzystać długie jesienne wieczory i odkurzyć wspomnienia…- zachęca Sylwia Wróbel.

- Chcemy wykorzystując media społecznościowe dotrzeć głównie do młodych ludzi, by zainteresować ich lokalną historią - tłumaczy nasza rozmówczyni.

Od grudnia po otwarciu bibliotek można będzie bezpośrednio kontaktować się z biblioteką. Warto już teraz zadzwonić lub skontaktować się mailowo z jej pracownikami.

Nowy pomysł biblioteki w Lipowej - mówi Sylwia Wróbel - dyrektorka
Wjechał pod prąd na S7