Bezpiecznie na wakacjach

i

Autor: KPP w Żywcu

Bezpieczne wakacje z Policją. Koloniści z Węgierskiej Górki już wiedzą, jak być bezpiecznym w czasie wakacji. Te ważne informacje przekazali im policjanci z Żywca oraz miejscowi strażacy ochotnicy

2021-07-16 12:06

W czasie prelekcji mundurowi radzili, ostrzegali i uczyli, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń. Wcześniej policjanci pełniący służbę na wodzie przypominali o bezpieczeństwie najmłodszym wypoczywającym nad Jeziorem Międzybrodzkim

Jak informuje żywiecka policja - w środę policjanci z żywieckiej komendy wspólnie ze strażakami ochotnikami z Węgierskiej Górki odwiedzili kolonistów wypoczywających w Węgierskiej Górce nad rzeką Sołą. W czasie spotkania koloniści zdobywali wiedzę dotyczącą tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też spędzając wakacje w mieście. Starsi koloniści mieli możliwość zobaczyć, jak zmienia się percepcja testując narko i alkogogle. Dzięki pokazowi przeprowadzonemu przez strażaków ochotników poznali również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wśród uczestników spotkania policjanci rozdali ulotki, w których streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Młodsi koloniści otrzymali od policjantów książeczki edukacyjne, w których w łatwy i przystępny sposób opisano bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku. Wśród starszych przeprowadzono konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymywali nagrodę. Spotkanie zostało zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Wcześniej policyjni motorowodniacy zadbali także o to, by wypoczynek nad wodą był bezpieczny dla najmłodszych. Nad Jeziorem Międzybrodzkim policjanci wspólnie ze strażakami oraz woprowcami zorganizowali spotkanie profilaktyczno-edukacyjne. Wzięły w nim udział dzieci przebywające tam na półkolonii. Organizatorami spotkania byli policyjni motorowodniacy z Gilowic, strażacy ochotnicy z Międzybrodzia Bielskiego oraz woprowcy z Beskidzkiego WOPR-u. W czasie spotkania, dzieci zdobywały wiedzę dotyczącą tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Dodatkowo każdy mógł zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów czy strażaków w codziennej służbie. Dodatkową atrakcją dla dzieci był rejs policyjną, woprowską lub strażacką motorówką.

Bezpieczne wakacje
Policyjny dron znalazł 63-latkę