Oddaj książki - trwa amnestia

i

Autor: FB Żywiecka Biblioteka Samorządowa

Bezkarnie można oddać zaległości. W Żywieckiej Bibliotece Samorządowej trwa amnestia. Instytucja nie nalicza kar za przetrzymywanie zbiorów

2021-02-03 15:57

Biblioteka jest otwarta dla czytelników, a korzystanie z niej jest bezpieczne - przekonuje jej dyrektorka

Masz zaległości w żywieckiej bibliotece, a wypożyczone dawno książki zarosły już kurzem - skorzystaj z amnestii - ze względu na pandemię - żywiecka biblioteka samorządowa - nie pobiera opłat za przetrzymanie zbiorów - wyjaśnia Kornelia Gąsiorek - dyrektorka.

- Dobrą stroną całej sytuacji pandemicznej jest to, że u nas w bibliotece obowiązuje amnestia - nie pobieramy żadnych kar za przetrzymanie książek. Można więc bez obaw przyjść do nas z książkami, które od lat zalegały w domowych biblioteczkach - tłumaczy dyrektorka.

- Już wiemy, że dzięki amnestii udało nam się odzyskać sporą część zbiorów - dodaje.

Warto skorzystać, bo zazwyczaj taka okazja zdarza się tylko raz w roku z okazji tygodnia bibliotek. Warto też po prostu wejść do biblioteki i wybrać coś dla siebie.

- Biblioteka jest otwarta dla czytelników, a korzystanie z niej jest bezpieczne - działamy z zachowaniem niezbędnych procedur bezpieczeństwa - zaznacza Kornelia Gąsiorek.

- Zachowujemy dystans, obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk, a zwrócone książki podlegają trzydniowej kwarantannie.

W bibliotece czynna jest wypożyczalnia dla dorosłych i dzieci, dostępna jest także czytelnia oraz stanowisko komputerowe.

Biblioteka działa od poniedziałku do piątku w dotychczasowych godzinach - od poniedziałku do środy od 10-tej do 18-tej , a czwartek i piątek od 8-mej do 16 tej. Od niedawna w bibliotece działa też koło biblioterapeutyczne - więc możecie poprosić też o dopranie odpowiedniej literatury na skołatane pandemią nerwy. Polecamy!

Amnestia w bibliotece - oddaj książki bez kary
Bajka Żywiecka - nowe wydawnictwo Żywieckiej Biblioteki Samorządowej