wędrówki po Beskidach

i

Autor: Starostwo Bielsko Biała

Beskidzkie wędrówki - nowy przewodnik po Beskidach po polsku i czesku

2021-06-15 12:08

Najpierw powstał przewodnik „Beskidzkie Wędrówki” z propozycjami jedno lub kilkudniowych wycieczek po Beskidach. Teraz przyszedł czas na polsko-czeskie odwiedziny i promocję projektu. Czeska delegacja z miasta Frydlant nad Ostrawicą, to partner bielskiego starostwa w tym projekcie. Czesi gościli w Beskidach przez 2 dni.

 Goście z zagranicy pokonali 2 jednodniowe trasy- z Bielska-Białej przez Magurkę Wilkowicką i Czupel do Łodygowic oraz z Milówki przez Halę Boraczą i Prusów do Węgierskiej Górki. Gospodarze pokazali gościom także inne atrakcje południa Podbeskidzia, zapraszając ich m.in. na rejs stateczkiem po Jeziorze Żywieckim. Przewodnik „Beskidzkie Wędrówki” został wydany w językach: polskim i czeskim. Wydawnictwo będzie dostępne w biurach podróży, ośrodkach promocji oraz informacji turystycznych na pograniczu polsko-czeskim.

Helena Pešatová, starostka miasta Frydlant nad Ostrawicą jest przekonana, że dzięki takim działaniom zwiększy się turystyczny ruch przygraniczny. „Będę wszystkim mówić, że jest tu piękna przyroda, wspaniali ludzie i dobrze się tu żyje. Mam nadzieję, że Czesi będą was odwiedzać, a wy w rewanżu przyjedziecie do nas. Serdecznie zapraszamy!”- mówi samorządowiec z Czech.

„Przed nami w ramach projektu „Beskidzkie Wędrówki” jeszcze promocja Beskidów na targach turystycznych w Szczecinie oraz wizyta studyjna w Czechach, gdzie zaplanowaliśmy 2-dniową trasę na Łysą Górę. Całość zakończy się we wrześniu”- mówi Magdalena Więzik, kierownik biura ds. promocji, kultury, sportu i turystyki w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Projekt pn. „Beskidzkie wędrówki” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska –Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

posłuchaj _Magdalena Więzik o trasach 1 dniowych wycieczek w nowym Przewodniku Beskidzkie Wędrówki
Ekologiczny mural w Szczecinie. Czy zastąpi 200 drzew?