Zima w Beskidach

i

Autor: GOPR Beskidy

Beskidzcy Goprowcy ostrzegają. W górach trudne warunki turystyczne

2020-12-31 16:47

Planując powitanie Nowego Roku pamiętajcie, że na górskich szlakach panują trudne warunki turystyczne. Sytuację spotęgowały ostatnie opady deszczu i śniegu oraz porywisty wiatr. Szlaki są śliskie, a w wyższych partiach, zwłaszcza na Pilsku, czy Babiej Górze, oblodzone.

  Schroniska górskie ze względu na wprowadzone obostrzenia ograniczyły swoją działalność, nie mogą świadczyć usług noclegowych, a część z nich będzie zupełnie zamkniętainformują beskidzcy ratownicy GOPR i apelują o rozwagę i ostrożność. A świętowanie Sylwstra w górach to dla wielu tradycja. Na Grojcu zamierza przywitać Nowy Rok jedna z mieszkanek Żywca  -posłuchajcie poniżej.

Przypominamy, że w noc sylwestrową od godz. 19.00 do 1 stycznia do godz. 6.00 obowiązuje czasowy zakaz przemieszczania się. Zgodnie rozporządzeniem rządu, przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu wykonywania czynności służbowych, zawodowych np wyjazd lub powrót z pracy. Dotyczy to też wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego jak np. wyjście do apteki po leki lub wyjście z psem na spacer.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

posłuchaj Anna Zięba o planach sylwestrowych
Warszawiacy ślą noworoczne życzenia