Szpital Żywiec

i

Autor: Katarzyna Graboń

Będzie łatwiej dostać się do Szpitala Żywiec – drogi dojazdowe do nowej placówki zostaną oznakowane – zapowiada żywieckie starostwo w porozumieniu z dyrekcją placówki

2021-04-14 10:35

Ma to być udogodnienie nie tylko dla mieszkańców powiatu, ale przede wszystkim turystów, którzy nie znają dokładnie topografii miasta i trudno jest im dotrzeć do nowej placówki poza centrum miasta – tłumaczy wicestarosta żywiecki – Stanisław Kucharczyk

- Mieliśmy liczne zgłoszenia od mieszkańców, ale także osób, które przebywały na terenie Żywiecczyzny gościnnie – przyznaje. - Takie oznakowanie jest bezwzględnie potrzebne i to z różnych kierunków dojazdu do szpitala, zdarzają się problemy z trafieniem pod właściwy adres – tłumaczy Stanisław Kucharczyk.

Powiat poprzez Powiatowy Zarząd Dróg przygotuje projekt organizacji ruchu uwzględniający wszystkie uwagi i wnioski mieszkańców i radnych.

- Trzeba przyznać, że ze względu na sytuację pandemiczną występują problemy choćby ze zwołaniem odpowiednich komisji, które opiniowałyby tego rodzaju projekt. Postaramy się jednak w trybie obiegowym – zarówno z policją jak i innymi służbami uzgodnić takie projekty i możliwie najszybciej zainstalować takie oznakowanie na drogach – zapewnia nasz rozmówca.

Przypomnijmy – uruchomiony we wrześniu Szpital Żywiec mieści się w żywieckiej dzielnicy Sporysz, a dokładniej przy ulicy Pola Lisickich 80.

Łatwiej trafisz do szpitala
Brutalny atak na ratownika medycznego we Włocławku